Warszawa o zwiększeniu liczby pojazdów komunikacji miejskiej
Warszawski magistrat odpowiedział na interpelację radnego Sławomira Potapowicza dotyczącą zwiększenia liczby pojazdów komunikacji miejskiej podczas kolejnej fali koronawirusa.
O tej interpelacji pisaliśmy TransInfo TUTAJ
IV fala
Przypomnijmy – radny Sławomir Potapowicz przesłał interpelację do prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego w sprawie zwiększenia liczby pojazdów komunikacji miejskiej w godzinach szczytu. Jego zdaniem w związku z narastająca IV falą pandemii COVID-należy zwiększyć w najbliższym czasie liczbę autobusów, tramwajów i składów metra w godzinach największego ruchu (na czas wzrostu zachorowań).
-„Dotychczasowe doświadczenia oraz sygnały płynące ze strony warszawiaków korzystających z komunikacji miejskiej wskazują , że zarówno w godzinach porannych, ale też popołudniowych (godziny największego ruchu) obecne natężenie pojazdów komunikacji miejskiej nie sprzyja zachowaniu odpowiedniego dystansu społecznego oraz nie pozwala na komfortową podróż zwiększającą poczucie bezpieczeństwa . Niestety, często z środków komunikacji miejskiej korzystają osoby nieodpowiedzialne , nie stosujące się do zaleceń związanych z bezpieczeństwem własnym i innych podróżnych (brak maseczek). Dlatego wnioskuję i proszę o podjęcie działań, które zwiększą liczbę pojazdów miejskiej komunikacji umożliwiających wygodniejsze i bezpieczniejsze przemieszczanie się naszym mieszkańcom , w tym trudnym okresie, zwiększonej liczby zachorowań na COVID-19.” – napisał radny Potapowicz.
Warszawa odpowiada
W odpowiedzi radny otrzymał od stołecznego magistratu następujące pismo:
–„W odpowiedzi na interpelację w sprawie zwiększenia liczby pojazdów komunikacji miejskiej w godzinach szczytu, uprzejmie informuję, że w związku z sytuacją wzrostu zachorowań cały będący w dyspozycji tabor skierowaliśmy do obsługi funkcjonującego układu komunikacyjnego.
Cały czas na bieżąco zbieramy dane o napełnieniu pojazdów obsługujących poszczególne linie Warszawskiego Transportu Publicznego. Przeprowadzane pomiary wskazują, że tylko pojedyncze kursy w godzinach szczytów komunikacyjnych charakteryzują się napełnieniem wyższym niż 80%.
W przypadku stwierdzenia powtarzających się sytuacji z nadmierną liczbą pasażerów, w miarę posiadanych możliwości, wprowadzamy dodatkowe pojazdy do obsługi linii.
Obecnie obowiązujące zapisy Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nie nałożyły ograniczeń napełnienia środków transportu. Zachowany został natomiast obowiązek zakrywania przez Pasażerów ust i nosa.”
Komentarze