PKS Plus w wydaniu Częstochowy nie działa
Wiceprzewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Częstochowy napisał list do premiera w sprawie dworca PKS w Częstochowie.
Przypomnijmy – dworzec PKS w Częstochowie kupiły PKP i zapowiedziały zarówno renowację obiektu, jak i odbudowę siatki połączeń przewoźnika należącego do Ministerstwa Aktywów Państwowych. To miał być sztandarowy projekt szerszego kolejowego programu o roboczej nazwie PKS Plus. Generalnie chodziło o połączenie kolei z autobusami pod egidą Skarbu Państwa. Na razie nie dokonano jednak na tym terenie żadnych inwestycji. Budynek jest częściowo podnajmowany, a PKP nie zdradziły swoich planów dotyczących nieruchomości. PKS korzysta jedynie z niewielkiego placu naprzeciwko dworca, który obecnie obsługuje wszystkie linie autobusowe.
List do premiera
Włodzimierz Gidziela, wiceprzewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Częstochowy, skierował list do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym zwraca się z apelem o działania w sprawie częstochowskiego dworca PKS.
“W naszym nie najmniejszym mieście z roku na rok jest gorzej. Częstochowa boryka się z problemami, które obiecał Pan rozwiązać. Połączeń autobusowych z innymi polskimi miastami jest coraz mniej a od kilku miesięcy nie ma w mieście nawet dworca PKS. Na fotografiach, które Panu przesyłam widać, jako jest stan rzeczy na dziś. W starym budynku dworca najwięcej jest gołębi. Budynek jest zaniedbany.” – pisze w liście do premiera, Włodzimierz Gidziela.
“Częstochowę odwiedzają setki tysięcy, jak nie miliony turystów i pielgrzymów ze wszystkich zakątków kraju i z wielu krajów Europy i świata. Jak ci wszyscy ludzie mają się tutaj dostać autobusem, pozostaje dla mnie zagadką. A jeżeli już ktoś dostał się w taki sposób, to co może sobie pomyśleć o tak dramatycznej sytuacji?” – podkreśla Włodzimierz Gidziela i dodaje:
“Ten pseudo-dworzec PKS to jest karykatura komunikacji autobusowej. Być może Pan do tej pory o tym się nie dowiedział. Dlatego piszę do Pana ten list w imieniu Towarzystwa Przyjaciół Częstochowy, organizacji, która od 1986 zrzesza miłośników i lokalnych patriotów miasta. Nikt by nie uwierzył, że tak wygląda dworzec PKS w dużym mieście w Polsce”.
Komentarze