Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Petycja w sprawie Metra, promocji Warszawy i obwodnic 

interwencje
03.07.2023 07:00
0 Komentarzy

2 czerwca ruszyła petycja w sprawie poprawienia błędów związanych z metrem, remontami dróg i promocji Warszawy 

Jak piszą autorzy petycji: 

            W dzielnicy Warszawa Ursus mieszkają już obecnie ok. 67 373 osoby, zaś budowane nowe osiedla na Szamotach powiększą ludność Ursusa do ok. 120 000. Jest to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy. Sąsiednia dzielnica – Włochy – posiada ok. 50 000 mieszkańców i tam, podobnie jak w Ursusie, budowane są nowe, duże osiedla. Sąsiadujący z Warszawą Piastów i Pruszków posiadają łącznie ok. 90 000 mieszkańców. Zatem z okolicznymi miejscowościami ta strona Warszawy, najbliższa Ursusa, gromadzi ok. 300 000 mieszkańców. Jest to około 20% ogólnej liczby mieszkańców Warszawy. Jeśliby tylko połowa tych mieszkańców mogła zaoszczędzić dziennie 1 litr paliwa, to tylko w 1. roku mielibyśmy oszczędność rzędu 355 875 000 zł. 

              I. METRO. 

              W czasie, gdy tyle mówi się o ekologii, o ochronie środowiska i o zdrowiu ludności, a zwłaszcza o zdrowiu tych najmłodszych – naszych dzieci, i tych najstarszych i jakże bliskich naszym sercom – naszych babć i dziadków, nie możemy zatrzymywać na wiele lat METRA w polach Bemowa – ale jeszcze na tym etapie budowy pilnie należy doprowadzić je do Ursusa, 

co umożliwi: 

  • a. sprawny transport dla ok. 300 000 mieszkańców, 
  • b. ok. 4 miliardy złotych oszczędności naszych pieniędzy w ciągu najbliższych lat, 
  • c. znaczące zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. 

            Mówimy tutaj przynajmniej o 2 nowych kluczowych stacjach METRA łączących stacje kolejowe, które otworzą okno Warszawy w kierunku południowo-zachodnim. Oczekujemy, że władze Warszawy podejmą pilne działania, aby jeszcze na tym etapie budowy zostało doprowadzone do Ursusa METRO. Jeśli zaś do sprawnej realizacji tego projektu wymagana będzie pomoc rządu – oczekujemy, że władze Warszawy zwrócą się z taką prośbą o pomoc. 

              II. Wjazdy na ulice i obwodnice. 

              Podobna sytuacja dotyczy wjazdów na obwodnice Warszawy. Dla przykładu podamy, że Bemowo liczy ok. 124 000 mieszkańców, ma jedną obwodnicę, ale 4 wjazdy na nią. Dzielnica Warszawa Ursus, która wkrótce będzie mieć ok. 120 000 mieszkańców i położona jest wokół 2 obwodnic – nie ma żadnego pełnego wjazdu w obu kierunkach, a cały region Szamotów, gdzie budowane są mieszkania dla 50 000 mieszkańców, zakorkowany jest już przy wyjeździe z osiedla. Nie posiada nawet dojazdu do Al. 4 Czerwca 1989 r. – a to tę rocznicę świętowaliście, Państwo, na marszu właśnie 4 czerwca br. Dla nas ulica 4 Czerwca 1989 r. jest symbolem niedostępności i zakorkowania oraz braku dbania o nas. 

            Dlatego oczekujemy, że dzielnica Warszawa Ursus będzie mieć przynajmniej 4 pełne dostępy do obwodnic Warszawy, wokół których jest położona, a Szamoty – bezpośredni dostęp do Al. 4 Czerwca 1989 r. oraz bezpieczny i komunikacyjnie drożny wjazd na ul Gierdziejewskiego z ul. Posag 7 Panien. 

              III. Remonty dróg. 

               Mieszkańcy Dzielnicy Warszawa Ursus wnoszą także petycję do władz Warszawy, aby nie pomijać naszej dzielnicy w rozdzielaniu pieniędzy Warszawy na remonty dróg. W ostatnim podziale 100 milionów złotych na remonty dróg w Warszawie zupełnie pominięto naszą dzielnicę. 

              IV. Promocja Warszawy. 

              Jako że media np. portal rp.pl nazywa zjazd młodych „Campus Polska Przyszłości” – „Campus Rafała Trzaskowskiego” mieszkańcy Dzielnicy Warszawa Ursus wnoszą petycję, aby Prezydent m. st. Warszawy Pan Rafał Trzaskowski promował nasze Miasto i w Warszawie organizował takie spotkania młodych. 

            Wnosimy petycję, aby Prezydent Warszawy Pan Rafał Trzaskowski kolejne spotkanie młodych zorganizował w Dzielnicy Warszawa Ursus na Szamotach, gdzie powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe, uwzględniające współczesne trendy ekologiczne i zdrowotne – gdzie Prezydent Warszawy będzie mógł się pochwalić wobec młodych z całej Polski swoimi realizacjami i dbaniem o młodych z Warszawy. 

             Szczególnie należy podkreślić cały zespół korzyści zarówno dla mieszkańców Ursusa jak i dla całej Warszawy oraz podwarszawskich miejscowości: 

            1. Zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej: 

stacje metra przyciągną większą liczbę inwestorów do Ursusa, co przekłada się na rozwój gospodarczy dzielnicy. Nowe inwestycje generują dodatkowe miejsca pracy, a zwiększony popyt na nieruchomości podnosi wartość gruntów, co przynosi zyski z podatków i opłat lokalnych dla miasta. 

              2. Wzrost dochodów z komunikacji miejskiej: 

rozbudowa metra do Ursusa zwiększy liczbę pasażerów korzystających z tego środka transportu. Więcej osób decydujących się na podróżowanie metrem oznacza większe dochody z biletów, a także wzrost popytu na abonamenty. Te dodatkowe wpływy finansowe przyczynią się do wzmocnienia budżetu miejskiego. 

              3. Redukcja kosztów utrzymania dróg: 

metropolia stołeczna Warszawa boryka się z problemem wzrastającego natężenia ruchu drogowego, co generuje koszty związane z utrzymaniem i modernizacją dróg. Rozbudowa metra do Ursusa przyczyni się do przesunięcia części podróży samochodowych na transport publiczny, co skutkuje zmniejszeniem obciążenia dróg. Mniejsze zużycie drogi prowadzi do ograniczenia kosztów naprawy i modernizacji, a tym samym do oszczędności dla budżetu miasta. 

              4. Poprawa jakości życia mieszkańców: 

dociągnięcie metra do Ursusa znacząco poprawi dostępność i efektywność transportu publicznego dla mieszkańców dzielnicy. Skrócenie czasu podróży, zmniejszenie natężenia ruchu drogowego i zapewnienie szybkiego połączenia z innymi częściami miasta przyczynią się do wzrostu komfortu życia mieszkańców Ursusa. Zwiększenie jakości życia przyciąga nowych mieszkańców i podnosi atrakcyjność dzielnicy, co przekłada się na wzrost wpływów z podatków lokalnych. 

Zapraszamy do podpisywania pod petycją 

https://www.petycjeonline.com/warszawa

Komentarze