Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Warszawa ma 85 km buspasów i planuje kolejne: Głębocka i św. Wincentego

infotrans
02.07.2024 12:07
0 Komentarzy

Stolica priorytetowo traktuje transport publiczny – między innymi wytyczając nowe buspasy, które usprawniają podróże autobusami.

W stolicy działa coraz więcej pasów ruchu, na których autobusy są uprzywilejowane. Dodatkowo niektóre odcinki ulic są dostępne wyłącznie lub przede wszystkim dla autobusów.

Spis treści:

  1. Ile wynosi łączna długość buspasów w Warszawie?
  2. Na jakich ulicach ostatnio wytyczono buspasy?
  3. Jaki jest koszt budowy nowego buspasa na ul. Głębockiej i św. Wincentego?
Warszawa ma 85 km buspasów i planuje kolejne
Warszawa ma 85 km buspasów i planuje kolejne

85 kilometrów

Buspasy powstają tam, gdzie są najbardziej potrzebne i mogą działać najbardziej efektywnie, zapewniając sprawny przejazd taboru Warszawskiego Transportu Publicznego.

W ostatnim okresie wytyczono buspasy m.in.:

  • na ul. Dolina Służewiecka i al. gen. W. Sikorskiego (4 km),
  • na ul. Puławskiej (12 km),
  • na ul. Bitwy Warszawskiej (1,1 km),
  • na ul. Modlińskiej (długość nowego odcinka ok. 4 km – wcześniej miał ok. 2,9 km; razem 6,9 km).

Łączna długość buspasów w Warszawie wynosi obecnie ponad 85 km, a stoicka cały czas pracuje nad kolejnymi.

Warszawa ma 85 km buspasów i planuje kolejne
Warszawa ma 85 km buspasów i planuje kolejne

Powstaną kolejne

Nowy buspas powstanie w ciągu ul. Głębockiej i św. Wincentego. Wybrano już wykonawcę w przetargu na budowę pasa dla autobusów.

Prace wykona firma Balzola, a ich koszt to ponad 14 mln zł. Inwestycja będzie jednak współfinansowana przez prywatny podmiot.

Przy budowie buspasa nie zabraknie także udogodnień dla innych uczestników ruchu. Będzie osobny pas do skrętu w prawo w ul. Malborską i wydłużony prawoskręt na drogę dojazdową do centrum handlowego Atrium Targówek. Piesi zyskają azyl na przejściu po południowej stronie skrzyżowania ul. św. Wincentego z ulicami Malborską i Przy Grodzisku. Rowerzyści natomiast przedłużoną drogę oraz przejazd po południowej stronie ronda na wysokości wspomnianego centrum, co zapewni ciągłość trasy rowerowej między Bródnem a Białołęką. 

Komentarze