Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

W Ustce trwają pomorskie badania transportu publicznego. Od PBS i Via Vistuli

infotrans
11.07.2024 10:03
0 Komentarzy

W Ustce prowadzone są właśnie pomorskie badania ruchu z uwzględnieniem turystów – od 6 do 14 lipca – w rejonach: Promenada Nadmorska, wejścia na plażę z Promenady, ul. Marynarki Polskiej, molo

Całość projektu pod nazwą „Pomorskie Badania Ruchu 2024” nadzoruje Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego. Wykonawcą jest konsorcjum trzech firm: PBS sp. z o.o. (lider konsorcjum) oraz Via Vistula sp. z o.o. i Rubika Tomasz Dziedzic.

Spis treści:

  1. Jakie dane będą zbierane w ramach Pomorskich Badań Ruchu 2024 i w jaki sposób będą one wykorzystywane do budowy Pomorskiego Modelu Ruchu?
  2. Jakie są główne cele Pomorskiego Modelu Ruchu (PMR) i jak może on wpłynąć na przyszłe decyzje dotyczące polityki transportowej w województwie pomorskim?
  3. W jaki sposób będą realizowane badania ankietowe wśród turystów i jakie środki są podejmowane, aby zapewnić ich rzetelność i zgodność z normami jakości?
Jak podróżujemy - pomorskie badania
Jak podróżujemy – pomorskie badania

Pomorski Model Ruchu

Celem projektu jest zebranie danych dotyczących przemieszczeń po terenie województwa, które stanowić będą podstawę do budowy Pomorskiego Modelu Ruchu (PMR). PMR będzie multimodalnym modelem transportowym uwzględniającym indywidualny ruch drogowy, kolejowy i autobusowy ruch pasażerski oraz ruch ciężarowy. Możliwe będzie również uwzględnienie połączeń transportem wodnym.

Pomorski Model Ruchu pozwoli na odwzorowanie obecnego funkcjonowania transportu w województwie oraz prognozowanie ruchu w kolejnych latach w perspektywie do 2050 roku. Będzie on narzędziem wspomagającym w podejmowaniu strategicznych decyzji z zakresu polityki transportowej województwa. Dzięki wykorzystaniu modelu symulacyjnego możliwe będzie prognozowanie efektywności poszczególnych rozwiązań (np. budowy nowych dróg, linii kolejowych, zmian w ofercie transportu zbiorowego itp.), a tym samym bardziej efektywne wydatkowanie środków.

W ramach Pomorskich Badań Ruchu 2024 w okresie od lutego do czerwca przeprowadzono już większość zleconych badań, które kontynuowane będą jesienią. Obecnie rozpoczynają się badania ruchu turystycznego w obszarach, w których ruch ten jest szczególnie odczuwalny. Działania w ramach tego projektu będą obejmowały pomiary natężenia ruchu drogowego, napełnienia autobusów regionalnych, pomiary liczby pasażerów w pociągach oraz badania ankietowe realizowane wśród turystów. Badaniem objęte będą gminy: Władysławowo, Jastarnia, Hel, Łeba, Ustka, Krynica Morska, Stegna oraz Sztutowo.
Pomiary natężenia ruchu drogowego oraz liczby pasażerów prowadzone będą w sposób niemalże niezauważalny, natomiast badania ankietowe turystów będą prowadzone przez ankieterów w atrakcyjnych turystycznie miejscach w każdej ze wspomnianych wcześniej gmin.

Badanie ankietowe turystów będzie realizowane przez ankieterów renomowanej agencji badawczej PBS Sp. z o.o. Każdy ankieter realizujący badanie będzie posiadał imienny identyfikator umieszczony w widocznym miejscu.
Firma, która realizuje badanie ankietowe, posiada certyfikat Programu Kontroli Jakości Pracy Ankieterów gwarantujący, że badanie zostanie wykonane rzetelnie i zgodnie z surowymi normami jakości obowiązującymi w badaniach rynku i opinii. Dane zebrane podczas badań będą przetwarzane w sposób właściwy i bezpieczny.

Jak podróżujemy - pomorskie badania

Komentarze