Szybko przemieszczasz się Warszawskim Transportem Publicznym? Sprawdź się!
Już wkrótce powraca jedno z najbardziej unikalnych wyzwań miejskich w Polsce – Warszawski Rajd Transportem Publicznym!
To inicjatywa członków SKN Geografii Ekonomicznej i Badań Regionalnych SGH, która łączy w sobie emocjonującą rywalizację i odkrywanie Warszawy. Kilkuosobowe zespoły będą miały za zadanie zaplanować trasę czterogodzinnej wycieczki tak, aby odwiedzić jak najwięcej najwyżej punktowanych miejsc w wyznaczonym czasie. Będą mogli polegać wyłącznie na transporcie publicznym i własnych nogach.
Rozkład jazdy:
- Kiedy odbędzie się Warszawski Rajd Transportem Publicznym i gdzie się rozpocznie?
- Na czym polega formuła rajdu i co mogą wykorzystywać uczestnicy?
- Jaki cel przyświeca organizatorom wydarzenia?
Zapisz się!
Rajd odbędzie się w sobotę, 12 kwietnia i rozpocznie się o godzinie 11 na Auli Spadochronowej w głównym budynku Szkoły Głównej Handlowej przy al. Niepodległości 162.
Aby wziąć udział w Warszawskim Rajdzie Transportem Publicznym, wystarczy zarejestrować się poprzez formularz oraz zabrać kartę miejską lub zakupić bilet. Zapisy startują 28 marca i potrwają do wyczerpania miejsc. Wszelkie szczegóły i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na Facebooku wydarzenia.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Warszawski Rajd Transportem Publicznym to wyjątkowe wyzwanie, które przetestuje Waszą orientację w terenie i umiejętność sprawnego planowania. To Wy zdecydujecie, którędy pobiegnie trasa rajdu– macie do wyboru kilkadziesiąt punktów rozmieszczonych w różnych zakątkach stolicy. Liczy się spryt, strategia i szybkie podejmowanie decyzji, bo każda minuta może zaważyć na końcowym wyniku. Jeśli myślicie, że znacie Warszawę i potraficie poruszać się po niej szybciej niż inni – czas to udowodnić! - napisali organizatorzy.
Skąd pomysł?
Pomysłodawcy rajdu czerpali inspirację z popularnych miejskich gier terenowych i rajdów na orientację. Ich celem było stworzenie wydarzenia, które połączy rywalizację z praktycznym sprawdzianem znajomości komunikacji miejskiej. Ważnym aspektem była także chęć promowania ekologicznych środków transportu i zachęcenia mieszkańców do korzystania z komunikacji publicznej.
Pierwsza edycja rajdu spotkała się z dużym zainteresowaniem a początkowo przewidziane 50 miejsc zostało zajętych w mniej niż 24 godziny. Studenci liczą na to, że tegoroczna edycja zostanie zorganizowana na jeszcze większą skalę i przyciągnie kolejnych chętnych na sprawdzenie swoich umiejętności w zmaganiach z korkami, przesiadkami i przejściami podziemnymi.
Komentarze