Szwajcarzy chcą wesprzeć transport publiczny w 139 miastach. Zapisz się na webinar
Związek Miast Polskich zaprasza przedstawicieli miast na bezpłatny webinar „Poznaj bliżej Polsko-Szwajcarski Program Rozwoju Miast – sekcja pytań i odpowiedzi”.
Spotkanie odbędzie się 29 sierpnia w godz. 10.00-11.30. Webinar będzie poświęcony odpowiedziom na zadawane przez miasta pytania i wątpliwości dotyczące naboru do programu, który m.in. obejmuje dotacje do projektów z zakresu transportu publicznego.
Spis treści:
- Kiedy odbędzie się webinar „Poznaj bliżej Polsko-Szwajcarski Program Rozwoju Miast” organizowany przez Związek Miast Polskich?
- Jakie tematy zostaną poruszone podczas spotkania?
- Kto może wziąć udział w programie i złożyć wniosek o dofinansowanie projektów?
Szwajcarski Program
W trakcie spotkania prowadzący odpowiedzą na pytania dotyczące m.in. regulaminu i dokumentacji naborowej oraz udzielą informacji, jak przygotować projekty w naborze. Uczestnicy będą mogli też na bieżąco zadawać pytania dotyczące programu.
Spotkanie poprowadzą: Barbara Łączna, Joanna Cwiklińska-Ziomek i Grzegorz Godziek.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. W celu wysłuchania webinaru należy zarejestrować się wypełniając formularz dostępny pod LINKIEM.
Przypomnijmy - w kwietniu Minister Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosił nabór projektów w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast finansowanego Drugiej Edycji Szwajcarskiej Pomocy Finansowej dla wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej. Celem programu jest zmniejszenie różnic społeczno-gospodarczych w obrębie krajów UE.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Do udziału w programie uprawnione są średnie miasta tracące funkcje społeczno-gospodarcze (pełen wykaz 139 miast wyznaczonych w Krajowej Strategii Rozwoju Gospodarczego dostępny jest w załączniku na końcu tekstu).
Wnioskodawcy mogą ubiegać się o realizację projektów ukierunkowanych na podnoszenie jakości życia mieszkańców w takich obszarach, jak: szkolenia zawodowe i specjalistyczne, finansowanie przedsiębiorstw, wspieranie zarządzania migracją, poprawa bezpieczeństwa publicznego, transport publiczny, gospodarka wodno-ściekowa, zarządzanie odpadami, ochrona przyrody i różnorodności biologicznej, zdrowie i pomoc społeczna, mniejszości i grupy w niekorzystnej sytuacji społecznej oraz zaangażowanie obywatelskie i przejrzystość.
139 miast
Wnioski zostaną wybrane do dofinansowania w dwuetapowej procedurze naboru. W pierwszym etapie wstępne propozycje projektów mogą składać przedstawiciele 139 miast wyznaczonych w KSRG. Miasta, których wnioski zostaną najlepiej ocenione, zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu naboru i zaproszone do przygotowania kompletnych propozycji projektów. Każdy uprawniony może złożyć tylko jeden wniosek o dofinansowanie.
Wnioski w pierwszym etapie naboru można składać do 16 grudnia 2024 r.
Operatorem Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast jest Minister Funduszy i Polityki Regionalnej, który pełni jednocześnie funkcję Krajowej Instytucji Koordynującej (dalej: KIK-OP). We wdrażaniu programu pomaga Związek Miast Polskich, który obejmuje miasta wsparciem doradczym.
Szczegóły naboru dostępne są na stronie organizatora [LINK] + Wykaz 139 miast uprawnionych do udziału w naborze
Komentarze