Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Łódź zachęca do podróżowania po mieście … pociągami. 7 lat wspólnego biletu MPK-ŁKA

infotrans
07.11.2024 14:06
0 Komentarzy

Podróżowanie po Łodzi transportem publicznym ze wspólnym biletem miejsko-kolejowym jeszcze nigdy nie było tak proste i szybkie. Warto sprawdzić!

Każdy, kto bez samochodu chce przedostać się z jednego końca miasta na drugi, może to zrobić nie tylko tramwajami i autobusami MPK Łódź, ale też pociągami ŁKA. I to wszystko z jednym biletem lub migawką MPK Łódź. Generalnie łódzka integracja biletowa znacząco ułatwia codzienne podróże po mieście, oferując mieszkańcom elastyczność i oszczędność czasu.

Spis treści:

  1. Jakie środki transportu publicznego obejmuje wspólny bilet miejsko-kolejowy w Łodzi?
  2. Od kiedy mieszkańcy Łodzi mogą korzystać ze wspólnego biletu na MPK i ŁKA?
  3. Jakie są główne korzyści z posiadania wspólnego biletu dla mieszkańców Łodzi?
Łódź zachęca do podróżowania po mieście ... pociągami. 7 lat wspólnego biletu MPK-ŁKA
Miasto zachęca do podróżowania po mieście … pociągami. 7 lat wspólnego biletu MPK-ŁKA

ponad 7 lat

Od 2 kwietnia 2017 roku mieszkańcy Łodzi mogą korzystać z ułatwienia w postaci wspólnego biletu, który umożliwia podróżowanie zarówno tramwajami i autobusami MPK, jak i pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA) na terenie miasta

Dzięki temu rozwiązaniu przemieszczanie się po mieście stało się szybsze i bardziej komfortowe. Korzyści ze wspólnego biletu to m.in.:

  • Jednolity bilet: Posiadanie jednego biletu lub migawki MPK Łódź pozwala na korzystanie z usług obu przewoźników w granicach administracyjnych miasta.
  • Szybsze połączenia: Pociągi ŁKA oferują szybkie przejazdy między kluczowymi punktami miasta, co skraca czas podróży w porównaniu z tradycyjnymi środkami transportu miejskiego.
  • Łączenie środków transportu: Dzięki wspólnemu biletowi można swobodnie przesiadać się między tramwajami, autobusami a pociągami, planując optymalne trasy podróży.
  • Dostępność stacji: Stacje ŁKA są strategicznie rozmieszczone w całym mieście, co ułatwia dostęp do różnych dzielnic.
  • Zakup biletów: Bilety można nabyć w punktach sprzedaży MPK Łódź oraz ŁKA, a także w biletomatach i poprzez aplikacje mobilne.
Łódź zachęca do podróżowania po mieście ... pociągami. 7 lat wspólnego biletu MPK-ŁKA
Miasto zachęca do podróżowania po mieście … pociągami. 7 lat wspólnego biletu MPK-ŁKA

Praktyczne wskazówki:

Przykłady szybkich połączeń:

  • Widzew – Las Łagiewnicki: Mieszkańcy Widzewa mogą w około 11 minut dotrzeć pociągiem ŁKA do Lasu Łagiewnickiego, korzystając z dogodnych przesiadek na stacjach obsługiwanych przez MPK Łódź.
  • Łódź Żabieniec – Uroczysko Lublinek: Z dworca Żabieniec pociągi ŁKA umożliwiają szybki dojazd do Uroczyska Lublinek, oferując alternatywę dla tradycyjnych środków transportu.

Wspólne honorowanie biletów cieszy się rosnącą popularnością. W 2021 roku odnotowano 13% wzrost liczby pasażerów korzystających z tej oferty, co świadczy o jej atrakcyjności i funkcjonalności.

Komentarze