Kielce chcą zmienić komunikację miejską – ruszają konsultacje społeczne
3 lipca rozpoczęły się w Kielcach konsultacje społeczne dotyczące rozwiązań służących dostępności transportu publicznego.
Ankiety obejmuje także potrzeby z zakresu mobilności dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami. Opinie będą zbierane do końca lipca 2024 roku. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Kielc do wzięcia udziału w konsultacjach i wyrażenia swoich opinii, które będą kluczowe w dalszym rozwoju mobilności miejskiej!
Spis treści:
- Do kiedy mieszkańcy Kielc mogą wypełniać ankietę dotyczącą dostępności transportu publicznego?
- Jakie jest główne założenie konsultacji społecznych dotyczących mobilności miejskiej w Kielcach?
- Gdzie można znaleźć ankietę do wypełnienia w ramach konsultacji?
Kieleckie konsultacje
Celem konsultacji jest zapewnienie udziału społeczeństwa w ocenie rozwiązań dotyczących dostępności transportu publicznego i mobilności w Kielcach oraz w Kieleckim Obszarze Funkcjonalnym. Rozwiązania te mają przyczynić się do podejmowania spójnych działań na terenie Kielc oraz KOF-u, służących rozwojowi zrównoważonej mobilności miejskiej.
Wyniki konsultacji zostaną wykorzystane w pracach nad przygotowaniem projektu „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej w Kieleckim Obszarze Funkcjonalnym”, realizowanego w ramach środków z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej na lata 2021-2027.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Ankieta jest dostępna na stronie: konsultacje.kielce.eu.
Kielecka stRategia
Za komunikację miejską w Kielcach odpowiada aktualnie bezpośrednio Agata Wojda. Z jej publicznych wypowiedzi wynika, że już w najbliższym czasie poznamy plany szeroko zakrojonych zmian w lokalnym transporcie publicznym. W tym zakresie Wojda koncentruje się na poprawie infrastruktury oraz wprowadzeniu udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.
Kolejnym z priorytetów jest także zwiększenie liczby autobusów zeroemisyjnych, co ma przyczynić się do poprawy jakości powietrza oraz komfortu podróży. Dzięki konsultacjom społecznym mieszkańcy Kielc mogą aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu polityki transportowej miasta, co ma na celu stworzenie bardziej przyjaznego i dostępnego systemu komunikacyjnego dla wszystkich użytkowników.
Komentarze