Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Trwa budowa linii do Górki Narodowej

infotram
18.02.2022 11:15
0 Komentarzy
Budowa linii tramwajowej do Górki Narodowej to jedna z kluczowych inwestycji, realizowanych na północy Krakowa.

Jak realizowane prace i utrudnienia w ruchu drogowym się skończą, skomunikowanie tego rejonu miasta ulegnie znaczącej poprawie – podał krakowski ratusz.

Budowa KST III do Górki Narodowej

Zaawansowanie robót zależy od branży. Roboty przygotowawcze (wyburzenia, wycinki, odhumusowanie terenu) są zrealizowane w 98 proc. Budowy i przebudowy uzbrojenia podziemnego i naziemnego w 62 proc. Postępuje również realizacja obiektów inżynierskich – mostu nad Białucha w 90 proc., konstrukcji oporowych dla torów na Górce Narodowej – w 85 proc., kładki dla pieszych przy ul. Szopkarzy – w 75 proc., przepustu nad Bibiczanką w 95 proc. Mniej zaawansowane są prace związane z budową estakady drogowo-tramwajowej nad Sudołem – wykonano je w 30 proc., ale przyspieszą w najbliższych miesiącach.

Z kolei roboty drogowe i torowe, w tym umacnianie podłoża między mostem nad Białuchą a ul. Pachońskiego/Siewną – w 70 proc., Siewną-Mackiewicza – 15 proc., droga gminna na Górkę Narodową – 40 proc., trasa Wolbromska 25 proc., ul. Opolska – 5 proc., roboty ziemne na Górce Narodowej – w ramach branży drogowej 90 proc., branży torowej – 70 proc. Ciągi piesze i rowerowe zostały zrealizowane w ok. 5 proc.

Do wykonania pozostają parkingi (Krowodrza Górka, Pachońskiego, Górka Narodowa), tunel w ciągu ul. Opolskiej, wiadukt kolejowy (rejon ul. Bociana), terminal tramwajowo-autobusowy na Górce Narodowej, ekrany akustyczne, roboty trakcyjne.

Obecnie obowiązuje termin zakończenia robót budowlanych do grudnia 2022 r. Jednak z powodu trudności, które pojawiły się w trakcie realizacji, nie będzie możliwe dochowanie tego terminu. Prace potrwają nieco dłużej. Inwestor prowadzi rozmowy z wykonawcą w kwestii uzgodnienia możliwego terminu realizacji. Przypomnijmy, pierwszy termin na realizację robót wynikający z umowy wynosił 42 miesiące licząc od dnia podpisania umowy (została zawarta 22 maja 2017 r.)

Komentarze