Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

ZTM Warszawa z jedną ofertą na rejsy do Serocka

infoship
07.04.2025 20:00
0 Komentarzy

2 kwietnia 2025 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie dokonał otwarcia ofert w postępowaniu na świadczenie usługi żeglugi śródlądowej w formie rejsów statkiem pasażerskim z Warszawy do Serocka.

Przetarg, prowadzony w trybie podstawowym, dotyczył jednego z najbardziej malowniczych sezonowych połączeń wodnych na Mazowszu.

Rozkład jazdy:

  1. Jakie kryteria oceny ofert zostały zastosowane w przetargu na rejsy do Serocka i jakie miały wagi?
  2. Jaki podmiot złożył ofertę na realizację usługi żeglugi śródlądowej z Warszawy do Serocka i jaka była jej wartość?
  3. Jakie są kluczowe wymagania techniczne dotyczące statku, który ma obsługiwać rejsy na trasie Warszawa–Serock?

Jeden wykonawca – znana firma z Legionowa

Do postępowania wpłynęła jedna oferta. Złożyło ją Przedsiębiorstwo Usług Wodnych Marcin Jurkowski z siedzibą w Legionowie. Zaproponowana cena za realizację całego zamówienia wynosi 539 784,00 zł brutto​.

Zamówienie obejmuje realizację 49 rejsów w sezonie 2025, w okresie od 1 maja do 21 września, głównie w weekendy i dni świąteczne, a także w wybrane piątki. Trasa rejsów przebiegać będzie przez Kanał Żerański, Zalew Zegrzyński aż do molo w Serocku i z powrotem​.

Oferta na obsługę statków do Serocka
Oferta na obsługę statków do Serocka

Wymagania zamawiającego

Oferta będzie oceniana według dwóch kryteriów:

  • Cena – 60% wagi,
  • Liczba zadaszonych miejsc siedzących z dostępem do stolika – 40% wagi.

Zgodnie z dokumentacją przetargową, statek musi być zdolny do przewozu co najmniej 80 pasażerów, mieć zadaszone miejsca siedzące z miękkimi siedziskami i być wyposażony m.in. w urządzenia chłodzące, grill, kącik dla dzieci, zestaw nagłaśniający i odpowiednie oznakowanie flagami. Przewidziano też sprzedaż biletów zarówno stacjonarnie, jak i online, a wpływy z biletów pozostaną przychodem armatora​.

Co dalej?

Zamawiający – ZTM Warszawa – dokona teraz oceny złożonej oferty, weryfikując zarówno jej zgodność formalną, jak i zgodność z wymaganiami technicznymi. Jeżeli oferta spełni wszystkie warunki, zostanie wybrana do realizacji. Statek gotowy do obsługi rejsów ma zostać zaprezentowany zamawiającemu najpóźniej do 25 kwietnia.

Jeśli postępowanie zakończy się podpisaniem umowy, mieszkańcy Warszawy i turyści już w długi majowy weekend będą mogli ponownie skorzystać z atrakcyjnych rejsów na trasie do Serocka – połączenia, które od lat cieszy się dużym zainteresowaniem.

Komentarze