Warszawa oferuje edukacyjne rejsy po Wiśle
Już w najbliższy weekend Pawilon Edukacyjny Kamień zainauguruje kolejny sezon swojej działalności. Zaplanowano wiele wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych, zarówno na miejscu, jak i w plenerze. Wszystkie będą dostępne i bezpłatne dla mieszkańców Warszawy.
Od ponad 5 lat Pawilon Edukacyjny Kamień zaprasza wszystkie osoby, które chcą poszerzyć wiedzę z zakresu fauny i flory, ekologii, ochrony środowiska, a także Wisły i obszaru Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły.
Rozkład jazdy:
- Jakie konkretne wydarzenia edukacyjne i kulturalne zaplanowano na inaugurację nowego sezonu w Pawilonie Edukacyjnym Kamień?
- Czy w ramach inauguracji przewidziane są atrakcje dla różnych grup wiekowych, w tym dla dzieci i młodzieży?
- Czy wydarzenia plenerowe będą uzależnione od warunków pogodowych, a jeśli tak, to czy zaplanowano alternatywne rozwiązania na wypadek niepogody?
Różnorodność zajęć
Na początku marca edukatorzy prezentują program na kolejny rok. Wydarzenia dla placówek edukacyjnych są realizowane przez cały rok. Zapisy na zajęcia startują od 20 dnia każdego miesiąca poprzez formularz online na stronie Zarządu Zieleni.
W pierwszą sobotę miesiąca ornitolog Zarządu Zieleni, Hubert Mateuszczyk, poprowadzi zajęcia „Skrzydlata Dzielnica Wisła” . Fascynująca podróż do świata ptaków będzie okazją do poznania gatunków gniazdujących nad Wisłą i tych, które są tutaj tylko „przelotem”. W weekendy będzie można również wziąć udział w warsztatach edukacyjnych. Uczestnicy spotkań poznają tajemniczy świat mokradeł i nadwiślańską dżunglę, będą malować barwnikami z natury i wyplatać wiklinowe zwierzęta. Edukatorzy odczarują świat owadów oraz zarażą wszystkich miłością do płazów i królowej rzek – Wisły. W wybraną niedzielę miesiąca odbywać się będą rodzinne warsztaty z cyklu „EKOporanek”.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Edukacyjne pikniki plenerowe
Nie zabraknie również oferty dla miłośników ogrodnictwa i pikników plenerowych. Odbędą się pikniki edukacyjne z okazji Dnia Pszczół i Różnorodności Biologicznej, Dnia Dziecka, Nocy Kupały, Dnia Drzew, a także nadwiślańskie Nocne Marki. W każdy ostatni czwartek miesiąca, w ramach konkursu “Warszawa w kwiatach”, mieszkańcy będą mogli oddać się ogrodniczej pasji z udziałem ekspertów. W ramach projektu „W koronach miasta” można będzie odkryć tajemnice warszawskich drzew. Uczestnicy rodzinnych mikrowypraw poznają otaczającą ich przyrodę i nauczą się praktycznych technik sztuki przetrwania w dziczy.
Rejsy po Wiśle
Kolejny raz mieszkańcy Warszawy będą mogli wziąć udział w edukacyjnych rejsach po Wiśle. Tym razem poruszana będzie tematyka ornitologiczna (ptaki), chiropterologiczna (nietoperze), varsavianistyczna, a także przyrodnicza połączona ze zgłębianiem tajników sztuki przetrwania czy fotografii przyrodniczej.
Harmonogram wydarzeń oraz informacja o sposobie zapisu dostępne są w Kalendarzu wydarzeń na stronie Zarządu Zieleni.
Komentarze