Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

O żegludze ponownie z Królestwem Niderlandów

infoship
30.03.2016 09:54
0 Komentarzy

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugiśródlądowej, spotkał się z Melanie Schultz van Haegen, minister infrastrukturyi środowiska Królestwa Niderlandów, które sprawuje aktualnie Prezydencję w UniiEuropejskiej.

Było to drugie spotkanie ze stroną holenderską wMinisterstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Wcześniej, 17 lutegobr. z Adrianem Palmem, szefem misji w Ambasadzie Holandii spotkał się PawełBrzezicki, podsekretarz stanu w MGMiŻŚ.

O zegludze i portach z minister infrastruktury i srodowiskaKrolestwa Niderlandow1 mO zegludze i portach z minister infrastruktury isrodowiska Krolestwa Niderlandow2 mRozmowa w pierwszej kolejności dotyczyłatzw. ?rozporządzenia portowego? (Projekt rozporządzenia ParlamentuEuropejskiego i Rady ustanawiającego ramy w zakresie dostępu do rynku usługportowych oraz przejrzystości finansowej portów). Obie strony podkreśliły, żechoć aktualnie stanowiska Polski i Holandii w kilku kwestiach są rozbieżne, tonasze kraje będą wspólnie dążyć do kompromisowego rozwiązania.

Drugim poruszonym tematem były kwestie związane z żeglugąśródlądową. Minister Gróbarczyk poinformował, że przywrócenie żeglownościpolskich rzek stanowi jeden z priorytetów polskiego rządu.

? Polska podjęła kroki, aby przystąpić do EuropejskiegoPorozumienia w Sprawie Głównych Śródlądowych Dróg Wodnych o MiędzynarodowymZnaczeniu (Konwencja AGN). To pierwszy krok do włączenia polskich rzek weuropejski system żeglugi śródlądowej ? stwierdził szef resortu.

Strona holenderska podkreśliła swoje długoletniedoświadczenia związane z kanalizowaniem rzek oraz związanym z tym procesemtworzenia niezbędnej infrastruktury , w tym m.in. zabezpieczeńprzeciwpowodziowych. Holandia może służyć swoim doświadczeniem także wprojektowaniu miast położonych nad rzekami i morzem tak, aby tworzyły ichintegralną część.

Komentarze