Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Kolejny krok dla rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsce

infoship
02.07.2024 20:00
0 Komentarzy

Podpisaliśmy umowę na studium wykonalności dla nowego projektu, dzięki któremu rozbudujemy system RIS na kolejnych odcinkach Odry – podało Ministerstwo Infrastruktury.

Rozbudowa obejmie też Wrocławski Węzeł Wodny.

Spis treści:

  1. Co obejmuje nowy projekt rozbudowy systemu RIS na Odrze?
  2. Jakie korzyści przynosi system RIS dla żeglugi śródlądowej?
  3. Jaka jest łączna długość odcinków Odry, na których będzie działał system RIS po zakończeniu inwestycji?
Podpisaliśmy umowę na studium wykonalności dla nowego projektu, dzięki któremu rozbudujemy system RIS na kolejnych odcinkach Odry – podało Ministerstwo Infrastruktury.
Umowa na RIS/foto: MI

RIS (River Information Services)

— Rozbudowa systemu RIS na kolejnych odcinkach Odry to milowy krok dla żeglugi śródlądowej w Polsce. Po zakończeniu inwestycji RIS będzie działał na odcinkach Odry o łącznej długości ok. 400 km — powiedział wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka.

Długość drogi wodnej objętej projektem to ok. 150 km. Wartość inwestycji to 27 mln zł.

RIS (River Information Services) to system informacji rzecznej, który wspomaga zarządzanie ruchem na śródlądowych drogach wodnych, co przekłada się na poprawę bezpieczeństwa i konkurencyjności żeglugi. Dzisiaj obejmuje blisko 250 km Odrzańskiej Drogi Wodnej i odcinek Warty. System lokalizuje statki, wysyła komunikaty do kapitanów jednostek, udostępnia mapy nawigacyjne oraz wysyła informacje pogodowe i hydrologiczne. Żegluga śródlądowa jest dzięki niemu bardziej przystępna, przez co może konkurować z innymi metodami transportu towarów. RIS przyczynia się również do optymalizacji wykorzystania infrastruktury i poprawy ochrony środowiska.

Komentarze