Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Bydgoskie tramwaje wodne kończą sezon

infoship
09.10.2023 20:00
0 Komentarzy

W połowie października Bydgoski Tramwaj Wodny kończy kursowanie po Brdzie (16.10). W tym roku z możliwości podziwiania miasta z perspektywy rzeki skorzystało 30 tys. bydgoszczan i turystów.

Zostały ostatnie dni na skorzystanie z rejsu w tym sezonie.

Wakacyjna atrakcja

Bydgoski Tramwaj Wodny to jedna z ulubionych i najpopularniejszych wakacyjnych atrakcji turystycznych Bydgoszczy, z rejsów równie chętnie korzystają bydgoszczanie. Możliwość podziwiania miasta z zupełnie innej perspektywy – od strony rzeki, będziemy mieli jeszcze przez kilka dni. Okres żeglugowy zakończy się 16 października br. „Słoneczniki” napędzone energią słoneczną, na pokład jednorazowo zabierają 28 pasażerów. Bilety dostępne są przez Internet TUTAJ oraz stacjonarnie w Bydgoskim Centrum Informacji.

W połowie października Bydgoski Tramwaj Wodny kończy kursowanie po Brdzie (16.10). W tym roku z możliwości podziwiania miasta z perspektywy rzeki skorzystało 30 tys. bydgoszczan i turystów.
Bydgoski Tramwaj Wodny foto: UM Bydgoszcz

Linia Staromiejska

Rejs rozpoczyna się i kończy na Rybim Rynku i trwa około 60-70 minut (w zależności od pracy śluzy). Tramwaj wodny mija Bydgoską Katedrę, Operę Nova i Wyspę Młyńską a następnie przepływa obok zabytkowej śluzy trapezowej, aby przebyć śluzowanie przez odnowioną śluzę miejską. Podczas dalszej części rejsu tramwaj minie majestatyczny Budynek byłej Dyrekcji Kolei w Bydgoszczy.

Linia Słoneczna

Rejs rozpoczyna się i kończy na Rybim Rynku i trwa około 60 minut. Trasa początkowo wiedzie w dół rzeki mijając Trasę Uniwersytecką oraz szereg obiektów sportowych. Przy hotelu Słoneczny Młyn statek zawraca i płynie w okolice Wyspy Młyńskiej.

Pierwszy rejs zorganizowano jesienią 2004 roku. Pomysł został zrealizowany ze wspólnej inicjatywy Urzędu Miasta, Żeglugi Bydgoskiej i Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Na odcinku Rybi Rynek – WSG statek jest podnoszony w górę o 3,5 m na śluzie Miejskiej, co trwa około kilkunastu minut. „Słoneczniki” rozwijają prędkość do 12 km/h. Zabierają na pokład 28 pasażerów. Są napędzane bateriami słonecznymi. Jednostki mają długość 13,5 metra i szerokość 3 metrów.

Komentarze