Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Zabierzów Rząska zamiast Kraków Business Park

inforail
06.02.2022 18:45
0 Komentarzy
Od lutego podróżni na przystanku Kraków Business Park korzystają z nowych, wyższych peronów. Kolejne prace jeszcze lepiej przygotują przystanek dla pasażerów.

W marcu przystanek zmieni nazwę na Zabierzów Rząska.

Remont na trasie Kraków – Katowice

Zwiększanie standardu obsługi podróżnych na trasie Kraków – Katowice to efekt realizacji przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. projektu współfinansowanego dzięki instrumentowi CEF „Łącząc Europę”.

Na przystanku Kraków Business Park podróżni zyskują coraz lepszy dostęp do pociągów. Od lutego pasażerowie mogą korzystać z dwóch odnowionych, wyższych peronów, z których łatwiej wsiadać i wysiadać z wagonów. Do maja wykonawcy zakończą prace przy budowie nowych podjazdów, zadaszeń i ciągów komunikacyjnych. Kompleksowa przebudowa przystanku zapewni  dostęp do kolei wszystkim podróżnym, podobnie jak na już przebudowanych stacjach i przystankach linii Kraków – Katowice.

Zabierzów z nowym przystankiem                                              

Przystanek Kraków Business Park zmieni nazwę na Zabierzów Rząska. Nazwa wynika z dostosowania jej do sytuacji, oraz jest ustalona z lokalną społecznością. Przystanek znajduje się w granicach administracyjnych gminy Zabierzów. Nowe oznakowanie będzie obowiązywać od 13 marca, czyli od korekty rozkładu jazdy. W ramach przebudowy zastosowane będą już tablice z nową nazwą.

Prace na przystanku realizowane są w zakresie projektu „Modernizacja linii kolejowej E30, na odcinku Zabrze-Katowice-Kraków, etap IIb”. Dzięki inwestycji za przeszło 2 mld zł PLK zmodernizowały linię E30 na odcinku Kraków Główny Towarowy – Jaworzno Szczakowa. Ułatwiono dostęp do kolei na stacjach i przystankach. Zapewniona została obsługa osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Zwiększyło się bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym dzięki budowie wiaduktów, kładek dla pieszych i przejść podziemnych. Tory zostały dostosowane do obsługi pociągów z prędkością do 160 km/h. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Komentarze