Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Wystartował pilotażowy program doskonalenia zawodowego dla pracowników POLREGIO

inforail
14.10.2024 17:45
0 Komentarzy

Utworzenie sieci specjalistów, rozwój kadr i rozwój świadczonych usług – to główne założenia pilotażowego programu doskonalenia zawodowego pracowników POLREGIO.

12 października ruszył opracowany specjalnie dla nich kierunek studiów podyplomowych „Bezpieczeństwo eksploatacji i utrzymanie taboru kolejowego’’.

Spis treści:

  1. Jakie są główne cele pilotażowego programu doskonalenia zawodowego pracowników POLREGIO?
  2. Jakie korzyści według prezesa Krzysztofa Pietrzykowskiego przyniesie inwestowanie w rozwój kadr POLREGIO?
  3. Kto prowadzi zajęcia w ramach studiów podyplomowych „Bezpieczeństwo eksploatacji i utrzymanie taboru kolejowego”?
Uniwersytet Radomski
Szkolenie dla pracowników Polregio

Odpowiedź na potrzeby pracowników

– Ciągły rozwój kadr jest kluczowy zwłaszcza w obliczu dynamicznie zmieniających się technologii stosowanych w kolejnictwie. Każda złotówka inwestowana w profesjonalną kadrę, świetnie przygotowaną do pracy, to złotówka dobrze wydana. To także inwestycja czyniona z myślą o pasażerkach i pasażerach. Rekordowe wyniki przewozowe osiągane przez POLREGIO są zobowiązaniem do nieustannego zwiększania wysiłków na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym. Takie inicjatywy, jak profilowane studia podyplomowe, są realizacją tego zobowiązania – mówi prezes zarządu POLREGIO Krzysztof Pietrzykowski.

Program studiów został przygotowany tak, by jak najlepiej odpowiadać potrzebom codziennej pracy na kolei. Składające się z dwóch semestrów studia wyposażą słuchaczy w wiedzę z zakresu organizacji, utrzymania, eksploatacji i bezpieczeństwa transportu kolejowego oraz zarządzania ryzykiem. Wśród wykładowców znaleźli się eksperci, będący autorytetami branży kolejowej, w tym m.in. prezes Urzędu Transportu Kolejowego dr inż. Ignacy Góra oraz dyrektor Instytutu Kolejnictwa dr hab. inż. Andrzej Massel.

Studia zostały uruchomione w ramach trójstronnej umowy zawartej przez przewoźnika z Uniwersytetem Radomskim im. Kazimierza Pułaskiego oraz ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej. W pilotażu uczestniczyć będzie grupa 31 pracowników. Na podstawie doświadczeń zebranych w trakcie roku akademickiego 2024/2025 POLREGIO planuje opracowanie kontynuacji pilotażu i jego rozszerzenie.

Program jest w całości finansowany przez przewoźnika.

Komentarze