Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Wypadek na przejeździe kolejowym pod Skawiną. Samochód wjechał pod pociąg, są opóźnienia

inforail
21.07.2025 14:30
0 Komentarzy

W poniedziałkowe popołudnie doszło do poważnego wypadku na przejeździe kolejowym pomiędzy Skawiną a Radziszowem w województwie małopolskim. Samochód osobowy wjechał pod nadjeżdżający pociąg dalekobieżny relacji Zakopane–Szczecin.

W wyniku zderzenia kierowca auta trafił do szpitala. Zdarzenie wywołało znaczne utrudnienia w ruchu kolejowym.

Rozkład jazdy:

  • Co było przyczyną wjazdu samochodu na przejazd kolejowy mimo działającej sygnalizacji świetlnej?
  • Jakie były skutki wypadku dla pasażerów podróżujących na trasach Kraków–Zakopane i Kraków–Bielsko-Biała?
  • Jak długo trwały utrudnienia w ruchu kolejowym po zderzeniu z pociągiem?
Wypadek na przejeździe kolejowym
Wypadek na przejeździe kolejowym/foto: OSP Rzozów

Zderzenie z pociągiem przy działającej sygnalizacji

Jak przekazała Dorota Szalacha, rzeczniczka PKP Polskich Linii Kolejowych, samochód wjechał wprost pod pociąg na przejeździe, na którym działała automatyczna sygnalizacja świetlna. Do wypadku doszło o godzinie 10:40, a ruch został wznowiony dopiero o 12:07. Na miejscu pracowali funkcjonariusze policji oraz służby techniczne, a przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez odpowiednie służby.

Opóźnienia i komunikacja zastępcza

W wyniku zdarzenia doszło do znacznych opóźnień w ruchu pociągów. Składy PKP Intercity kursujące na trasie Kraków–Zakopane oraz Kraków–Bielsko-Biała notowały opóźnienia sięgające ponad godziny. Pociągi regionalne Polregio były opóźnione średnio o 40 minut. Aby złagodzić skutki utrudnień, Polregio zorganizowało dla pasażerów autobusową komunikację zastępczą.

Śledztwo w toku

Policja prowadzi postępowanie mające na celu wyjaśnienie, dlaczego kierowca wjechał na przejazd mimo działającej sygnalizacji ostrzegawczej. Wypadki na przejazdach kolejowo-drogowych nadal pozostają jednym z poważniejszych zagrożeń bezpieczeństwa w transporcie publicznym.

Komentarze