Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Warszawska Kolej Dojazdowa na taborowych zakupach. Nawet 25 ezt-ów

inforail
24.07.2024 16:45
0 Komentarzy

Warszawska Kolej Dojazdowa planuje zakup nowego taboru. Chce pozyskać nawet 25 sztuk pojazdów elektrycznych.  

Przewoźnik właśnie opublikował ogłoszenie o wstępnych konsultacjach rynkowych związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę 21 sztuk nowych elektrycznych zespołów z opcją dostawy 4 dodatkowych sztuk. Termin składania zgłoszeń do dnia 31.07.2024 r.

Spis treści:

  1. Jakie są cele Wstępnych Konsultacji Rynkowych ogłoszonych przez Warszawską Kolej Dojazdową w związku z planowanym zakupem nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (ezt-ów)?
  2. Jakie są techniczne wymagania dotyczące infrastruktury linii kolejowych zarządzanych przez Warszawską Kolej Dojazdową, na których będą kursować nowe pojazdy elektryczne?
  3. Jakie kryteria oceny ofert planuje uwzględnić Zamawiający przy wyborze dostawcy nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Warszawskiej Kolei Dojazdowej?

O konsultacjach

Celem Wstępnych Konsultacji Rynkowych jest uzyskanie przez zamawiającego informacji/doradztwo w zakresie:

1) standardów zawieranych z klientami umów,

2) powalające ustalić szacunkową wartość zamówienia,

3) zagadnień technicznych, technologicznych, organizacyjnych i ekonomicznym związanych z przedmiotem zamówienia,

4) zebranie informacji służących do opracowania dokumentów zamówienia.

Na podstawie danych pozyskanych w wyniku Wstępnych Konsultacji Rynkowych opracowany zostanie opis przedmiotu zamówienia, z jednoczesnym zachowaniem zasad uczciwej konkurencji. Doprecyzowanie przedmiotu zamówienia na etapie przygotowania postępowania przyczyni się do usprawnienia procesu jego udzielenia (zminimalizowania zapytań i wniosków dotyczących opisu przedmiotu zamówienia). Ponadto, informacje uzyskane od uczestników Wstępnych Konsultacji Rynkowych przyczynią się do opracowania optymalnego opisu kryteriów oceny ofert, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty w przygotowywanym postępowaniu o udzielenie zamówienia, a także znaczenia tych kryteriów i sposobu ich oceny, z uwzględnieniem aspektów funkcjonalnych i jakościowych.

Dane techniczne ezt-ów:

Warszawska Kolej Dojazdowa planuje zakup nowego taboru. Chce pozyskać nawet 25 sztuk pojazdów elektrycznych.  
Dane techniczne ezt-ów

Sieć linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej sp. z o.o. jest zlokalizowana w południowo-zachodnim paśmie aglomeracji warszawskiej. W skład linii zarządzanych przez Warszawską Kolej Dojazdową wchodzą trzy linie kolejowe, które są funkcjonalnie całkowicie wyodrębnione z systemu ogólnopolskiej sieci linii kolejowych: Linia nr 47 – Warszawa Śródmieście WKD – Grodzisk Mazowiecki Radońska. Linia dwutorowa o długości 32,614 km. Linia nr 48 – Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów. Linia jednotorowa o długości 2,896 km. Linia nr 512 – Pruszków – Komorów. Linia stanowi jednotorową łącznicę technologiczną linii WKD z siecią kolejową zarządzaną przez PKP PLK S.A. Całkowita długość linii wynosi 3,165 km.

Wzdłuż linii WKD zlokalizowanych jest 45 przejazdów kolejowych oraz 28 stacji i przystanków osobowych. Średnia odległość pomiędzy przystankami na trasie wynosi 1250 m. Tory na liniach WKD wykonane są w 80% z szyn bezstykowych typu S49 ułożonych na podkładach strunobetonowych typu PS83 z przymocowaniem sprężystym typu SB.

Szerokość toru wynosi 1435 mm, a jego maksymalne nachylenie wynosi 25 ‰. Minimalne promienie na łukach wynoszą: 298 m na linii nr 47, przy prędkości maksymalnej 80 km/h 197 m na linii nr 48, przy prędkości maksymalnej 60 km/h 175 m na linii nr 512, przy prędkości maksymalnej 20 km/h 22 m na terenie zakładu eksploatacji w Grodzisku Mazowieckim, przy prędkości maksymalnej 10 km/h.

Sieć linii WKD poza linią nr 512 Pruszków – Komorów jest całkowicie zelektryfikowana. Sieć trakcyjna jest zasilana prądem stałym o napięciu 3000V (PN-EN 50163) z trzech podstacji trakcyjnych oraz jednej kabiny sekcyjnej rozmieszczonych wzdłuż linii. Odległość pomiędzy podstacjami trakcyjnymi wynosi około 15 km.

Komentarze