Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Trzyczłonowy Plus przemalowany i przekazany do województwa lubuskiego

inforail
15.01.2025 18:30
0 Komentarzy

Dzisiaj na Dworcu Głównym w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste przekazanie do użytkowania nowego zespołu trakcyjnego PLUS 228M.

Kluczyk do pojazdu przekazał Marszałek Województwa Lubuskiego, Marcin Jabłoński, który następnie wręczył go maszyniście przewoźnika Polregio.

Rozkład jazdy:

  1. Jakie korzyści dla pasażerów województwa lubuskiego wynikają z wprowadzenia zespołów trakcyjnych PLUS 228M i 227M na trasy regionalne?
  2. W jaki sposób zastosowane technologie w pojazdach serii PLUS przyczyniają się do ograniczenia emisji CO2 i poprawy efektywności energetycznej?
  3. Jakie dalsze plany rozwoju floty kolejowej ma województwo lubuskie w kontekście modernizacji transportu publicznego?
Plus 228M/foto: FPS

Rozwój transportu publicznego w regionie

Wprowadzenie PLUS 228M to kontynuacja modernizacji floty w województwie lubuskim, która wcześniej objęła model 227M. Oba pojazdy będą wspólnie obsługiwać trasy regionalne, takie jak linia Gorzów Wielkopolski – Poznań, zapewniając pasażerom nowoczesne i ekologiczne środki transportu.

Charakterystyka zespołów trakcyjnych PLUS

Zespoły trakcyjne serii PLUS wyróżniają się zastosowaniem nowoczesnych technologii. Wśród ich kluczowych cech znajdują się:

  • Energooszczędność – minimalizacja zużycia energii dzięki zaawansowanym systemom.
  • Diagnostyka w czasie rzeczywistym – pozwala na bieżące monitorowanie stanu pojazdu.
  • Ekologiczne napędy – ograniczające emisję CO2.
  • Integracja z systemami zarządzania ruchem kolejowym – poprawiająca płynność i bezpieczeństwo podróży.
Przekazanie Plusa
Przekazanie Plusa/foto: FPS

Współpraca dla zrównoważonego transportu

Prezes Zarządu H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych, Grzegorz Kucia, podkreślił, że nowe pojazdy wspierają rozwój transportu publicznego w regionie, przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju i poprawy jakości podróży mieszkańców.

Produkcja w Poznaniu

Pojazdy serii PLUS zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Fabryce Pojazdów Szynowych w Poznaniu. Stanowią przykład nowoczesnych rozwiązań technologicznych i wysokich standardów jakości, które mają sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie ekologii i komfortu podróży.

Przekazanie PLUS 228M to kolejny krok w kierunku modernizacji regionalnej infrastruktury transportowej i poprawy warunków podróży dla mieszkańców województwa lubuskiego. Dzięki nowym pojazdom transport publiczny w regionie staje się bardziej ekologiczny i przyjazny użytkownikom.

Plus 227M
Plus 227M/foto: FPS

Komentarze