Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Transmashholding wchodzi na rynek z nowym produktem

inforail
15.05.2014 13:52
0 Komentarzy

Transmashholding zaprezentował prototyp nowego pociągu elektrycznego EG2T, który ma stanowić konkurencję dla tego typu pojazdów, produkowanych przez inne firmy, w tym również polskie: PESĘ i Newag. Skład jest pierwszym z platformy nowoczesnych pociągów elektrycznych. Został stworzony przy użyciu najnowocześniejszych współczesnych rozwiązań technicznych. Wygląd zewnętrzny i wnętrze opracowane zostało przez jedną z wiodących firm projektowych w Europie – Integral – realizującą projekty dla wielu europejskich kolei. Konstrukcja łączy w sobie nowoczesne trendy, wysoką funkcjonalność i spełnia rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa kolejowego. Koncepcja elektrycznego zespołu trakcyjnego obejmuje możliwość tworzenia jego modyfikacji do prędkości od 120 do 160 km/h, a w przyszłości także budowę szybkiej jednostki, mogącej poruszać się nawet z prędkością do 250 km/h. Dwa pierwsze elektryczne pociągi mają wyjechać z fabryki Transmashholding do końca 2014 roku.

EG2TEG2T 

’ Podczas pracy przy projekcie EG2T w pełni wykorzystaliśmy zdobyte przez ponad sto lat doświadczenia w eksploatacji taboru w rosyjskich warunkach, które gwarantują absolutną niezawodność i łatwość obsługi oraz wysoki komfort. Technicznie pojazd na pewno nie odstaje od tego typu pociągów, produkowanych przez zagranicznych producentów’- powiedział, wprowadzając innowacyjny produkt, dyrektor generalny UAB SSE Andrej Słowik.
Szczególny nacisk producent położył na wyciszenie jednostki, wiadomo bowiem, że starsze produkty Transmashholding do najcichszych nie należały. Ważne było także zmniejszenie wibracji. Modułowa budowa pociągu zapewnia możliwość szybkiego dostosowania do go potrzeb danego klienta. Jednostki mają być produkowane w kilku długościach oraz wersjach, w zależności od operatora. Mogą to być składy: lokalne, długodystansowe, regionalne, przeznaczone do przewozu pasażerów na lotnisku. Zastosowanie najnowszych technologii zwiększy żywotność ezt-a do 40 lat. Dzięki zamontowaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych, w szczególności asynchronicznych napędów trakcyjnych, zwiększą się także właściwości jezdne pociągów. Skład został także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czy Rosjanom uda się podbić rynki europejskie nowym produktem i czy mogą zagrozić polskim producentom? Zobaczymy.

Komentarze