Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Tak kupuje się pociągi w Rosji. W październiku przetarg, w listopadzie dostawy!

inforail
17.11.2020 14:45
1 Komentarzy

DMZ z grupy Transmashholding dostarczył sześć pociągów elektrycznych EP2D do Centralnej Podmiejskiej Spółki Pasażerskiej.

Zamówienie zostało zrealizowane w ciągu kilku tygodni.

Bardzo szybkie tempo

Umowy na produkcję taboru zostały podpisane we wrześniu i październiku 2020 roku. Zgodnie z nimi wszystkie pociągi zostały zbudowane w wersji jedenastoczłonowej oraz w firmowym biało-szarym kolorze. Pociągi wyposażone są w systemy mikroklimatu z funkcją dezynfekcji, które utrzymują komfortową temperaturę w środku składu i zapobiegają rozprzestrzenianiu się patogenów, co jest szczególnie istotne w obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Wnętrza pociągów elektrycznych EP2D wyposażone są w ergonomiczne fotele wykonane z materiałów odpornych na ścieranie oraz stojaki rowerowe. Dla wygody pasażerów pod siedzeniami umieszczono porty USB do ładowania gadżetów. Są też poręcze dla pasażerów podróżujących na stojąco.

Składy przyjazne osobom niepełnosprawnym

Pociągi są przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Wagony czołowe wyposażone są w składane rampy umożliwiające swobodne wsiadanie do pociągu oraz niezbędne mocowania wózków inwalidzkich, a także toalety przystosowane do użytku m.in. dla osób na wózku inwalidzkim. Tabliczki informacyjne są powielone w alfabecie Braille’a.

Od 2016 roku

Pierwsze trzy z sześciu nowych pociągów elektrycznych zostały przekazane największemu przewoźnikowi podmiejskiemu w Rosji we wrześniu, a trzy kolejne w październiku.  Centralne PPK kupuje EP2D od 2016 roku. W tym czasie do floty przewoźnika trafiło 108 jedenastoczłonowych pociągów tego modelu. Od początku produkcji powstało 1286 składów serii EP2D.

Komentarze