Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

„Sukces” Tomasza Zaboklickiego

inforail
15.05.2014 22:54
0 Komentarzy

Tomasz Zaboklicki z biznesowym oskarem. Szef bydgoskiej PESY został laureatem Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta w kategorii „Sukces”. Gratulujemy! Nagroda została wręczona 15 maja, podczas uroczystej gali z udziałem ponad 400 przedstawicieli świata biznesu, kultury, nauki i administracji oraz widzów TVN24 i TVN24BiS. Proces selekcji zwycięzców trwał 6 miesięcy, uczestniczyło w nim prawie 700 Instytucji Nominujących z całego kraju, a następnie 21 osobowa Kapituła Nagrody. „Za nami 25 lat wolnego rynku i 10 lat Polski w Unii Europejskiej, czyli lata trudnych, ale potrzebnych reform. Nie spoczywajmy na laurach –na kolejne 25 lat potrzebujemy doskonałych wzorców do naśladowania w dziedzinie rozwoju biznesu, innowacyjności oraz wspierania potrzebujących. Musimy opowiadać historie ludzi sukcesu, takich jak Zwycięzcy Nagród Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, aby inspirować ich następców”–powiedział Dariusz Mioduski, Przewodniczący Kapituły Nagrody.

Tomasz Zaboklicki z biznesowym oskarem
A oto jak sylwetkę Tomasza Zaboklickiego prezentuje kapituła nagrody. Prezes PESA Bydgoszcz – firmy zatrudniającej 4 tys. osób, a produkującej oraz remontującej nowoczesne pojazdy szynowe dla klientów z kraju i Europy. W ciągu 20 lat z pozycji szeregowego pracownika przeszedł drogę do funkcji prezesa i stanowiska dyrektora generalnego swojej firmy. W międzyczasie razem z kolegami z zarządu założył spółkę menedżerską, która odkupiła udziały swojego pracodawcy za kredyt udzielony pod zastaw prywatnego majątku. Tym samym uratował polską firmę o ponad 160-letniej tradycji od 'justify’>Ostatnio doprowadził firmę do zawarcia nie tylko największego kontraktu w jej historii, ale także największego kontraktu polskiego przemysłu w ostatnich latach, o łącznej wartości 5 miliardów złotych. Jest uznawany za głównego twórcę rynkowego sukcesu firmy, która przeszła jeden z najbardziej udanych procesów przekształceń w polskiej gospodarce: od państwowych zakładów naprawczych, do znanej w całej Europie spółki która dziś zatrudnia 4 tys. osób i pośrednio daje pracę 80 tys. osób pracujących w ekosystemie dostawców firmy.
Jego pasją są sztuki walki, z których czerpie wartości dla swojej działalności biznesowej –potrzebę szlachetnej rywalizacji, podejmowania najtrudniejszych wyzwań, samodoskonalenia i żelaznego egzekwowania jakości wykonanej pracy. Wartości, w które wierzy, naucza młodzież jako instruktor karate w Pałacu Młodzieży.
„Polacy są przedsiębiorcami, bo od ćwierć wieku pokazują, że trudności można pokonywać, a życiowe i zawodowe cele można osiągać. Przedsiębiorczość to nie tylko biznes. To postawa ludzi wyznających te same wartości –w życiu, pracy zawodowej, działalności społecznej. To życiowa odwaga, otwartość na innych ludzi, chęć tworzenia, dzielenia się, pokonywania własnych słabości. To postawa zasługująca na uznanie i promocję.”–dodaje Dariusz Mioduski, Przewodniczący Kapituły Nagrody.

Komentarze