Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Rumunia ponownie chce kupić 12 wodorowych składów; za pierwszym razem nie było ofert

inforail
29.03.2023 10:45
0 Komentarzy

Autoritatea pentru Reforma Feroviara ogłosił przetarg obejmujący zakup 12 elektrycznych pojazdów trakcyjnych opartych na wodorowych ogniwach paliwowych, przeznaczonych do pasażerskich przewozów kolejowych.

Zamówienie obejmuje również zakup usług serwisowych i dostaw wodoru na okres 15 lat.

Kolejna próba

Przypominamy, że w dniu 7 lutego 2023 roku poprzednie postępowanie przetargowe zostało unieważnione, ponieważ w terminie składania ofert żaden z oferentów nie złożył oferty.
12 pojazdów będzie wykorzystywanych na trasach objętych zamówieniami publicznymi na niezelektryfikowane liniach: Bukareszt – Pitești, z przedłużeniem do Piatra Olt – Craiova, Bukareszt – lotnisko Henri Coandă, Bukareszt – Târgoviște, Bukareszt – Pitești – Curtea de Argeș.
Oparty na nowej technologii przetarg na tabor ma charakter pilotażowy. W zależności od rozwoju i realizacji tego projektu, tabor kolejowy będzie w przyszłości rozbudowywany, podobnie jak usługi tankowania. ARF jest organem władzy publicznej, a nie podmiotem gospodarczym, i jako taki nie może prowadzić stacji produkcji i zaopatrywania w wodór, a usługi te muszą być objęte postępowaniem przetargowym jako element świadczony przez wykonawców zainteresowanych udziałem w przetargu.
Czas trwania usług – zarówno konserwacji i napraw, jak i dostaw wodoru przewidzianych w umowie – wynosi 15 lat, z możliwością uzupełnienia tego okresu o kolejne 15 lat.
Wartość zakupu wynosi od 2 446 534 076,64 lei bez VAT do 4 168 505 273,28 lei bez VAT, w zależności od czasu trwania usług związanych z umową – odpowiednio 15 i 30 lat, a czas trwania umowy wyniesie 213 miesięcy.

Oferty w przetargu można składać do 8 maja 2023 roku. Kryteria ich oceny to:
– 70% – cena, w tym
– cena zakupu 12 pojazdów
– koszt utrzymania 12 pojazdów przez okres 30 lat (konserwacja)
– koszt dostaw wodoru w okresie 30 lat
– 30% – kryterium jakościowe, w tym:
– 10% – dyspozycyjność elektrycznych pojazdów trakcyjnych opartych na wodorowych ogniwach paliwowych, w okresie gwarancyjnym oraz w okresie serwisowym;
– 12% – harmonogram dostaw;
– 8% – wartość dodana – oferty zawierające dodatkową liczbę miejsc powyżej minimalnego wymogu 120 miejsc będą punktowane.

Komentarze