Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Polregio chce doposażyć trzy SA103. W ramach napraw P4

inforail
12.07.2024 08:45
0 Komentarzy

Polregio ogłosiło przetarg na wykonanie czynności poziomu utrzymania P4.2 z pracami doposażeniowymi 3 sztuk pojazdów szynowych serii SA103 typu 214Ma.

Jednostki są eksploatowane przez Opolski Zakład przewoźnika.

Spis treści:

  1. Na jakie prace doposażeniowe ogłosiło przetarg Polregio w ramach poziomu utrzymania P4-2 dla pojazdów szynowych serii SA103 typu 214Ma?
  2. Jakie są wymagania dotyczące wymiany podłogi w pojazdach, w tym dotyczące elementów stalowych i dokumentacji spawalniczej?
  3. Do kiedy można składać oferty w przetargu i jakie jest jedyne kryterium oceny tych ofert?

O zamówieniu

Prace doposażeniowe do wykonania w trakcie poziomu utrzymania P4-2 są następujące:

1. Wymiana na nową podłogi w całym pojeździe (w tym w kabinie maszynisty). Zamawiający przyjmuje, że wymiana podłogi obejmuje wymianę wykładziny, elementów drewnianych oraz elementów stalowych i konstrukcyjnych, izolacji akustycznej i termicznej. W przypadku wymiany elementów stalowych niezbędne jest przestawienie do akceptacji całości dokumentacji spawalniczej (łącznie z planem spawania oraz instrukcjami badań NDT złącz spawanych). Brak akceptacji takiej dokumentacji jest równoznaczne z brakiem zgody Zamawiającego na rozpoczęcie prac z elementami stalowymi konstrukcji pojazdu. W przypadku zaistnienia potrzeby, Zamawiający może zażądać uczestnictwa swojego przedstawiciela w oględzinach konstrukcji podłogi (po usunięciu wykładziny oraz innych elementów uniemożliwiających oględziny).

2. Wymiana na nowe wszystkich czujników przeciwpoślizgu SWKP IG20 SAB WABCO.

3. Wszystkie uszczelnienia łączenia blach poszycia ścian oraz pokrycia dachu, których uszczelnienie wykonano materiałem (klejem) uszczelniającym należy zdemontować („wyciąć”), oczyścić z rdzy elementy łączone oraz konstrukcję, dokonać miejscowej wymiany elementów (w razie konieczności) zakonserwować i ponownie wypełnić materiałem (klejem) uszczelniającym. Wraz z pracami klejenia Zamawiający wymaga dostarczenia dokumentacji procesu specjalnego – klejenie.

4. Wymiana na nowe wszystkich sprężyn pneumatycznych oraz pakietów stalowo-gumowych pierwszego stopnia odsprężynowania.

5. Wszystkie okna zdemontować, oczyścić z rdzy wnęki okienne, zakonserwować przygotować do montażu i zamontować okna. Okna nieszczelne (zaparowane) lub uszkodzone wymienić na nowe. Wraz z pracami klejenia Zamawiający wymaga dostarczenia dokumentacji procesu specjalnego – klejenie.

6. Przeprowadzić próby szczelności pudła oraz okien (tzw. deszczowanie).

Oferty w przetargu można składać do 21 sierpnia 2024 roku. Jedyne kryterium ich oceny stanowi cena.

Komentarze