Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

PKP PLK: Ruszają prace nad studium wykonalności modernizacji węzłów kolejowych

inforail
01.03.2012 12:41
0 Komentarzy

Do końca 2014 roku powstanie dokumentacja przedprojektowa i zrealizowane zostaną prace studialne mające na celu przygotowanie do unowocześnienia węzłów kolejowych wrocławskiego, poznańskiego i łódzkiego. Umowy w tej sprawie zawarły PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i konsorcjum firm Sener Sp. z o.o. (Polska) i Sener Ingenieria y Sistemas S.A. (Hiszpania).
Podstawowym celem projektu jest wykonanie prac studialnych i przygotowawczych koniecznych do podjęcia modernizacji infrastruktury linii kolejowych wchodzących w skład węzłów kolejowych we Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi z włączeniem w przyszłości linii kolei dużych prędkości. Studium wykonalności ma za zadanie dostosowanie węzłów do potrzeb, skali i struktury przewozów kolejowych, a także efektywnej integracji poszczególnych gałęzi transportu w oparciu o zdefiniowane węzły przesiadkowe i integracyjne.
Zamówienie, podzielone na 11 etapów, zostanie zrealizowane w okresie 930 dni od daty zawarcia umowy. Wartość zamówienia wynosi 19 129 700 PLN netto. Oferta konsorcjum Sener Sp. z o.o. została uznana za najkorzystniejszą spośród 7 złożonych w postępowaniu przetargowym.
Rezultatem umowy będzie wybranie, na podstawie wyników analizy wielokryterialnej, wariantu przebiegu linii kolejowych w terenie wraz z obiektami towarzyszącymi i podejściami do węzłów kolejowych: poznańskiego, wrocławskiego i łódzkiego;przystosowanie funkcjonujących obecnie węzłów kolejowych do obsługi kolei dużych prędkości, opracowanie analizy techniczno-ekonomicznej dla przebiegu linii dużej prędkości w obszarze aglomeracji miejskich, łącznie z określeniem wymagań dla zapewnienia intermodalności systemu kolei dużych prędkości z innymi środkami transportu.

Komentarze