Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Perony na stacji Ropczyce będą przebudowane

inforail
11.12.2021 13:45
0 Komentarzy
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i przebudowę peronów na stacji w Ropczycach na Podkarpaciu – poinformowała PAP Dorota Szalacha z biura prasowego kolejowej spółki.

Przetarg został ogłoszony w ramach rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025.

400 metrów

Szalacha zaznaczyła, że perony w Ropczycach zostaną wydłużone do 400 metrów, co umożliwi zatrzymywanie się na stacji dłuższych pociągów dalekobieżnych.

„Podróżni zyskają także wyższy komfort obsługi. Na przebudowanych peronach przewidziano bowiem montaż nowych wiat, ławek i tablic informacyjnych. Ułatwieniem dla osób niewidomych i niedowidzących będzie oznakowanie z systemem ścieżek dotykowych. Z myślą o rowerzystach zaplanowano również stojaki rowerowe” – wymieniła Szalacha.

Przetarg obejmuje zaprojektowanie i wykonanie prac; cała inwestycja powinna się zakończyć w grudniu 2023 r.

Co jeszcze?

W województwie podkarpackim rządowy program przystankowy obejmuje dziewięć inwestycji, które znalazły się na liście podstawowej.

Jak podała Szalacha, ogłoszono już przetargi na budowę nowego przystanku w Przemyślu, nowych peronów na stacji Hurko i Medyka oraz przejścia podziemnego na stacji Żurawica. „W toku są również postępowania przetargowe na budowę dwóch przystanków w Mielcu oraz przystanku Strzyżów Zachód” – dodała.

Natomiast na liście rezerwowej programu jest 11 kolejnych inwestycji na Podkarpaciu.

Celem rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 jest przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu, promowanie ekologicznych środków transportu oraz wspieranie polskiej gospodarki. W programie uwzględniono 355 lokalizacji w całej Polsce – na liście podstawowej są 173 lokalizacje, a na liście rezerwowej – 182. Budżet programu to 1 mld zł. (PAP)

Komentarze