Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Modernizacja dwóch przystanków kolejowych w woj. opolskim na półmetku

inforail
19.07.2024 12:45
0 Komentarzy

Prace przy modernizacji przystanków kolejowych w Zawadzkiem i Kolonowskim są na półmetku – poinformowało PAP biuro prasowe PKP PLK.

Całkowity koszt inwestycji to 5 mln złotych.

Spis treści:

  • Jakie są główne cele „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”?
  • Jakie udogodnienia zostaną wprowadzone na przystankach w Zawadzkiem i Kolonowskim w ramach modernizacji?
  • Kiedy przewiduje się zakończenie prac modernizacyjnych na przystankach w Zawadzkiem i Kolonowskim?
Prace przy modernizacji przystanków kolejowych w Zawadzkiem i Kolonowskim są na półmetku - poinformowało PAP biuro prasowe PKP PLK.
Prace w woj. opolskim/foto: PKP PLK

Trwają prace

Przebudowa dwóch przystanków kolejowych na linii z Opola do Zawadzkiego jest realizowana w ramach rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025.

Na obydwu przystankach zostaną podniesione perony, które będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przewidziano montaż nowych wiat chroniących pasażerów przed deszczem, ławek i gablot z rozkładami jazdy oraz budowę specjalnych ścieżek naprowadzających dla osób niedowidzących. Obok peronów pojawią się nowe stojaki rowerowe.

Jak informuje spółka już w najbliższych tygodniach mieszkańcy dojeżdżający z Zawadzkiego i Kolonowskiego do Opola będą mogli korzystać z przebudowanych części obiektów. Roboty przy sieci trakcyjnej odbywają się nocą, aby nie ingerować w kursowanie pociągów. Również dzienne prace przy peronach nie powodują zmian w rozkładzie jazdy pociągów. Według zapewnień PKP PLK, prace na obu przystankach zakończą się w listopadzie br.

Celem „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” jest przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu, promowanie ekologicznych środków transportu oraz wspieranie polskiej gospodarki. Zaplanowane zadania inwestycyjne umożliwiają podróżnym dostęp do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i międzywojewódzkiej. W skali całego kraju, w ramach Programu przystankowego, przewidziano budowę lub modernizację 207 przystanków kolejowych za ponad 1 mld zł. (PAP)

Komentarze