Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Lubuskie: Dworzec w Nowych Czaplach sprzedany

inforail
02.04.2010 13:20
0 Komentarzy

PKP SA. sprzedały dworzec kolejowy w Nowych Czaplach, w woj. lubuskim. Do sprzedaży przygotowywane są kolejne nieruchomości kolejowe.
Nabywcą dworca w Nowych Czaplach został Wrocławianin, który wygrał przetarg nieograniczony, przeprowadzony 19 marca przez Oddział Gospodarowania Nieruchomościami PKP SA. w Poznaniu. Dworzec położony jest tuż przy granicy polsko-niemieckiej, na terenie malowniczego Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa. W przeszłości dworzec obsługiwał linię kolejową Stary Raduszec –Łęknica.
PKP SA. wystawia do sprzedaży dworce, grunty, parowozownie i inne nieruchomości, które zbędne są dla działalności spółek kolejowych PKP. W zeszłym roku w województwie lubuskim i wielkopolskim sprzedane zostały m.in. dawna parowozownia w Nowych Skalmie-rzycach (powiat ostrowski), tereny przy dworcu kolejowym w Mroczeniu (powiat kępiński), tereny zabudowane warsztatami kolejowymi w Zbąszyniu.
W 2010 roku wystawione zostaną do sprzedaży kolejne nieruchomości kolejowe. W maju ogłoszony zostanie przetarg na sprzedaż dworca w Kurowicach, który choć położony jest przy czynnej linii kolejowej Warszawa-Berlin, nie pełni już swych kolejowych funkcji. Wraz z wejściem Polski do Strefy Schengen, trzykondygnacyjny dworzec o powierzchni 1555 m²wykorzystywany dotąd jako punkt odpraw granicznych stracił rację bytu. Wraz z dworcem sprzedany będzie grunt o powierzchni 21484 m². Cena wywoławcza wynosi 600.000 zł.
Do sprzedaży przygotowywany jest także dworzec w Wolsztynie. Obecnie trwają tam podziały geodezyjne, których celem jest wydzielenie drogi prowadzącej na perony. Sprzedaż dworca obwarowana zostanie obowiązkiem zapewnienia przez przyszłego właściciela po-wierzchni niezbędnych do odprawy podróżnych. Przetarg planowany jest na koniec 2010 roku.
Wśród innych nieruchomości PKP przeznaczonych do sprzedaży w woj. wielkopol-skim i lubuskim znajdują się także: wieża ciśnień w Skokach, grunt w Czerwieńsku, na któ-rym znajduje się schron przeciwlotniczy, dwie kamienice w Zielonej Górze przy ul. Bohaterów Westerplatte i Dworcowej, grunty inwestycyjne w Poznaniu, ośrodki wypoczynkowe w Sierakowie i Boszkowie.

Komentarze