Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Lokomotywy Vectron z norweską i niemiecką homologacją

inforail
07.07.2014 10:30
0 Komentarzy
Kolejne homologacje dla Vectrona AC Siemensa. Pojazdy zostały dopuszczone do eksploatacji w Norwegii i Niemczech.
Norwegia
1 lipca 2014 roku Vectron AC Siemensa o mocy znamionowej 6,4 MW i prędkości maksymalnej 200 km otrzymał homologację w Norwegii. Lokomotywa dopuszczona jest do pracy w sieci zasilającej prądu przemiennego o napięciu 15 kV i 25 kV. Szczególnym wyzwaniem w Norwegii jest stabilność pracy sieci trakcyjnej. Powodem tego stanu są przetwornice wirujące wykorzystywane w wielu miejscach podstacjach trakcyjnych, które w połączeniu z nowoczesną technologią napędu pojazdów mogą prowadzić do wahań napięcia w sieci drgań. Lokomotywa Vectron Siemensa przeszła pozytywnie niezbędne testy także i w tym zakresie  Po otrzymaniu dopuszczenia dwie lokomotywy Vectron AC zostały przekazane dla CargoNet do prowadzenia pociągów towarowych na bardzo wymagającym odcinku sieci prowadzącym z Oslo do Bergen.
Kolejne homologacje dla Vectrona AC Siemensa. Pojazdy zostały dopuszczone do eksploatacji w Norwegii i Niemczech.
Niemcy
Niemiecki Federalny Urząd Kolejnictwa przyznał homologację dla wielosystemowej lokomotywy Siemensa ,VECTRON, wariantu MS. Lokomotywa przeznaczona jest do pracy pod siecią trakcyjną prądu przemiennego o napięciach: 15 kV i 25 kV, jak i prądu stałego o napięciach: 1,5 kV i 3 kV. Maksymalna moc znamionowa lokomotywy wynosi 6,4 MW, a prędkość maksymalna 200 km/h. W ramach homologacji dopuszczono do użytkowania dodatkowe funkcjonalności pojazdu: siłę hamowania elektrodynamicznego do 240 kN, sterowanie w trakcji wielokrotnej poprzez ZMS ,sterowanie w trakcji wielokrotnej i sterowanie w trakcji podwójnej w systemie ZDS, sterowanie w składach push –pull z inną lokomotywą Vectron oraz z lokomotywami serii 120, 152, 182 (ES64U2) i 189 (ES64F4).
Dopuszczenie lokomotywy w wersji AC lub wielosystemowej w innych krajach możliwe będzie na podstawie podstawowego dokumentu homologacyjnego z uwzględnieniem jedynie różnic wynikających dla danego kraju. Trwają obecnie prace nad otrzymaniem dopuszczenia na terenie Austrii. Pierwszy Vectron serii MS został dostarczony dla European Locomotive Leasing Company (ELL), w marcu 2014 r. Siemens podpisał umowę ramową z leasingodawcą na dostawę 50 lokomotyw Vectron.

Komentarze