Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

LCS Działdowo: Kolejne wiadukty na linii Warszawa – Gdynia

inforail
30.12.2011 10:26
0 Komentarzy

29 grudnia 2011 roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały kolejną umowę na zbudowanie nowych skrzyżowań dwupoziomowych na obszarze LCS Działdowo.
Umowa przewiduje wykonanie robót budowlanych w następujących lokalizacjach:
•wiadukt drogowy wzdłuż drogi gminnej łączącej miejscowości Kraszewo i Iłowo Osadę,
•wiadukt drogowy wzdłuż drogi powiatowej w miejscowości Kraszewo,
•wiadukt kolejowy wzdłuż drogi gminnej prowadzącej od drogi Działdowo –Iłowo do miejscowości Narzym,
•przejście pod torami w miejscowości Narzym.
Zadanie warte 43 mln 950 tys. zł brutto w ciągu 30 miesięcy zrealizuje firma STRABAG Sp. z o.o., Pruszków.

29 grudnia 2011 roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały kolejną umowę na zbudowanie nowych skrzyżowań dwupoziomowych na obszarze LCS Działdowo29 grudnia 2011 roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały kolejną umowę na zbudowanie nowych skrzyżowań dwupoziomowych na obszarze LCS Działdowo

Zamówienie realizowane w ramach Projektu POIiŚ 7.1 – 41 „Modernizacja linii kolejowej E 65/C-E 65 na odcinku Warszawa –Gdynia –obszar LCS Działdowo’ obejmuje budowę nowych skrzyżowań dwupoziomowych i likwidację przejazdów kolejowych w poziomie szyn oraz budowę dróg równoległych na odcinku linii nr 9, liczącym ponad 53 km na obszarze LCS Działdowo.
Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jest częścią modernizacji połączenia kolejowego z Warszawy do Gdyni. Celem projektu jest zwiększenie komfortu podróżowania, podniesienie standardu bezpieczeństwa, a także zasadnicze skrócenie czasu przejazdu ze stolicy do Trójmiasta. Budowa skrzyżowań dwupoziomowych wpływa na wzrost bezpieczeństwa ruchu kolejowego i możliwość podniesienia prędkości do ponad 160 km/h. Powstanie wiaduktów również korzystnie oddziałuje na atrakcyjność wielu terenów oraz stwarza możliwość dotarcia do obszarów dotychczas niewykorzystywanych.

Komentarze