Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Kujawsko-Pomorskie: Trwają prace przy BiT

inforail
09.10.2013 14:46
0 Komentarzy

Trwają prace związane z rewitalizacją kluczowej dla powodzenia kolejowej części BiT City linii kolejowej nr 18 na odcinku Bydgoszcz-Toruń. Zakończenie inwestycji na początku przyszłego roku. Remont 52-kolometrowego bydgosko-toruńskiego odcinka osiemnastki (blisko 92 kilometrów torów), finansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz budżetu państwa, obejmuje wymianę nawierzchni torowej i rozjazdów, remont przejazdów kolejowych na przecięciu z drogami kołowymi, odbudowę rowów odwadniających oraz niezbędną modernizację automatycznych urządzeń sterowania ruchem i urządzeń energetycznych. – Trasa nie była pierwotnie objęta żadnym programem zakładającym zasadniczą poprawę stanu technicznego. Trwający od roku gruntowny remont to efekt lobbingu samorządowej administracji regionu. Koszt inwestycji to grubo ponad 147 milionów złotych –podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
Konferencja inaugurująca projekt odbyła się rok temu w Bydgoszczy. W obecnej, którą zaplanowano na czwartek w toruńskim hotelu Copernicus, wezmą udział przedstawiciele inwestora, czyli PKP PLK, i firmy wykonawczej, polskiej spółki austriackiej firmy Porr AG. Na liście prelegentów jest też pełnomocnik marszałka województwa ds. projektu Bit City Agnieszka Gołębiowska. Uczestnicy konferencji będą wizytować teren budowy przy placu Armii Krajowej, gdzie prowadzony jest gruntowny remont wiaduktu, obejrzą też wyremontowany przejazd na skrzyżowaniu Podgórskiej i Dybowskiej.
BiT City to koordynowane przez samorząd województwa kompleksowe przedsięwzięcie dotyczące komunikacyjnego zintegrowania obu stolic województwa, łączące szybką kolej i powiązane ze sobą systemy komunikacji publicznej obu miast. Obejmuje wiele związanych ze sobą i uzupełniających się inwestycji –od rewitalizacji linii kolejowej i budowy linii tramwajowej, poprzez zakup nowoczesnego taboru i budowę platform przesiadkowych, po jeden wspólny bilet metropolitalny na pociąg i środki komunikacji publicznej. Łączna wartość inwestycji, które zostaną zakończone najpóźniej w połowie 2015 roku, to blisko miliard złotych.

Komentarze