Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Jest wykonawca lokomotywowni PKP Intercity w Warszawie

inforail
27.11.2024 16:45
0 Komentarzy

PKP Intercity rozstrzygnęło przetarg na budowę nowej lokomotywowni na bocznicy kolejowej Warszawa Grochów. Najkorzystniejszą ofertę złożył MOSTOSTAL WARSZAWA S.A.

W lipcu tego roku PKP Intercity ogłosiło postępowanie o zamówienie publiczne na wybór wykonawcy projektu i budowy nowej lokomotywowni z urządzeniami i towarzyszącą infrastrukturą na terenie bocznicy kolejowej Warszawa Grochów. Właśnie został wyłoniony wykonawca zadania: MOSTOSTAL WARSZAWA S.A. Kryteriami oceny ofert w postępowaniu były cena oraz termin opracowania dokumentacji projektowej.

Spis treści:

  1. Kto wygrał przetarg na budowę nowej lokomotywowni na bocznicy kolejowej Warszawa Grochów?
  2. Gdzie zostanie zbudowana nowa lokomotywownia dla PKP Intercity?
  3. Jakie znaczenie ma inwestycja w nową lokomotywownię dla działalności PKP Intercity?

Zakres prac

Ubiegająca się o zamówienie firma MOSTOSTAL WARSZAWA S.A. spełniła warunki udziału w postępowaniu, a oferowana przez nią cena wykonania zamówienia była najkorzystniejsza. Wykonawca ten wycenił realizację inwestycji na 167 861 421,00 zł brutto, a więc na kwotę niższą o 20% od tej jaką PKP Intercity zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia.

Inwestycja obejmuje zaprojektowanie i budowę nowej lokomotywowni oraz hali mycia lokomotyw, przebudowę budynku socjalnego, przebudowę urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz budowę stanowiska do diagnostyki taboru kolejowego, w tym do badania nacisków zestawów kołowych na szynę. W efekcie zostanie podniesiony standard obsługi taboru oraz zoptymalizowany proces technologiczny, co skróci czas przygotowania taboru do podróży.

Najpierw wykonawca przygotuje dokumentację projektową. Ma na to 10 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Następnie rozpocznie roboty budowlane. Na ich realizacje ma 18 miesięcy od dnia uzyskania ostatecznego pozwolenia na budowę, z zastrzeżeniem, iż przebudowa urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz budowa stanowiska do diagnostyki taboru kolejowego, w tym do badania nacisków zestawów kołowych na szynę muszą być wykonane do 31 października 2026 r.

Realizacja zadania w zakresie przebudowy urządzeń SRK w rejonie lokomotywowni oraz dostawy stanowiska do badania nacisków zestawów kołowych na szynę została zgłoszona do dofinansowania ze środków UE w ramach zawartej 22.06.2018 r. umowy o dofinansowanie nr POIS.05.01.00-00-0023/17-00 dotyczącej projektu p.n. „Przyspieszamy komfortowo – unowocześnienie wagonów i zakup lokomotyw dla PKP Intercity S.A.”

Komentarze