Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Jest decyzja rządu; Program Przystankowy zwiększony o 37 inwestycji

inforail
04.07.2023 10:45
0 Komentarzy

Decyzją Rady Ministrów w „Rządowym programie budowy i modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” przesunięto z listy rezerwowej na podstawową 37 lokalizacji – podał PAP zarządca infrastruktury kolejowej spóła PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jak poinformowało też PKP PLK, po przesunięciu na liście podstawowej Programu Przystankowego znajduje się 207 inwestycji o szacunkowej wartości 973 mln zł.

Co na liście podstawowej?

Zgodnie z informacjami spółki, na listę podstawową trafiły: Kunice w województwie dolnośląskim; Grabik i Słone w Lubuskiem; Grudziądz Mniszek i Dąbrowa Chełmińska w Kujawsko-Pomorskiem, Ważne Młyny, Nowa Brzeźnica, Pieńki Dubidzkie, Strzelce Wielkie, Wistka, Biała w Łódzkiem; Stary Sącz, Rytro, Andrzejówka, Muszyna, Muszyna Zdrój, Barcice, Młodów, Łomnica-Zdrój, Wierchomla Wielka, Zubrzyk, Żegiestów-Zdrój, Milik, Tuchów w Małopolskiem; Mielec Korczaka na Podkarpaciu; Repczyce Zalew, Kamienna Nowa i Podbiele na Podlasiu; Częstochowa Rząsawa, Mykanów, Cykarzew Stary, Cykarzew Północny, Stary Broniszew, Radlin Obszary, Zabrze Maciejów, Zabrze Północ w Śląskiem; Mnichów Rudki w Świętokrzyskiem.

Program został ogłoszony w maju 2020 r. Pieniądze mają być wykorzystywane m.in. na wybudowanie lub zmodernizowanie przystanków kolejowych, a także sfinansowanie zadań związanych z dostępnością miejsc parkingowych dla podróżnych – przypomniało PKP PLK.(PAP)

Komentarze