Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Ile Flirtów dla Kolei Mazowieckich już zakontraktował Stadler? A ile jeszcze może?

inforail
18.07.2024 16:45
0 Komentarzy

Koleje Mazowieckie podpisują kolejne umowy ze Stadlerem, a także korzystają z przetargowych opcji.

Podsumowujemy ile Flirtów zostało już zakontraktowanych, a ile jeszcze może zostać zakontraktowanych.

Spis treści:

  1. Ile łącznie nowych pociągów FLIRT zostało już zakontraktowanych przez Koleje Mazowieckie i ile jeszcze może zostać zakontraktowanych zgodnie z obecnymi umowami?
  2. Jakie są najważniejsze cechy i udogodnienia nowych pociągów FLIRT KM zamówionych przez Koleje Mazowieckie?
  3. W jakim zakładzie będą produkowane nowe pojazdy dla Kolei Mazowieckich?
Flirt Kolei Mazowieckich
Flirt Kolei Mazowieckich

Już 50 Flirtów

Podpisane zostały:

– umowa ramowa na 50 pociągów i w ramach tej umowy dwie umowy wykonawcze na 14 i 11 składóww – czyli 25 Flirtów jest już zamówionych;

– umowa na 15 pociągów plus 10 kolejnych w opcji – zamówienie główne plus opcja zostały uwolnione czyli mamy 25 Flirtów.

Razem zamówiono już 50 nowych ezt-ów.

Do podpisania zostały zatem dwie umowy wykonawcze w ramach umowy ramowej. Po ich zawarciu będzie zakontraktowanych 75 Flirtów.

Wszystkie nowe pojazdy dla Kolei Mazowieckich, podobnie jak elektryczne zespoły trakcyjne z poprzednich zamówień, zostaną wyprodukowane w siedleckim zakładzie Stadler Polska.

I przypomnijmy. Pojazdy FLIRT KM to jednoprzestrzenne, klimatyzowane, wyposażone w urządzenia informacji wizualno-dźwiękowej elektryczne zespoły trakcyjne, poruszające się z prędkością do 160 km/h. We wnętrzu każdego z nich znajduje się 275 miejsc siedzących, a także przestrzeń z wieszakami na rowery oraz półki na większy bagaż. Ezt FLIRT posiadają bezprzewodowy dostęp do Internetu, wewnętrzny i zewnętrzny monitoring, interkom umożliwiający kontakt pasażera z maszynistą w sytuacji awaryjnej, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami i ograniczoną mobilnością, tj. platformy i mocowania dla wózków inwalidzkich i dziecięcych, toalety z obiegiem zamkniętym przystosowane dla potrzeb tych osób. W wagonie C zintegrowano pętlę indukcyjną. Wysyła ona sygnał elektromagnetyczny do aparatów słuchowych osób niesłyszących, aby udostępnić im dane z systemu informacji pasażerskiej.

Komentarze