Ferie za złotówkę? Tak, z Kolejami Śląskimi i Kaeśką
Pasażerowie polubili Kaeśkę. Za pośrednictwem nowej aplikacji mobilnej Kolei Śląskich kupili do tej pory już ponad 35 tys. biletów.
Od 15 lutego do 2 marca dzieci i młodzież od 4. do 18. roku życia będą mogły podróżować pociągami Kolei Śląskich za symboliczną złotówkę. Dzięki współpracy przewoźników, za złotówkę będzie można również przemieszczać się pociągami Polregio i Kolei Małopolskich na odcinkach Katowice – Kraków Płaszów oraz Bielsko-Biała Główna – Zakopane.
Rozkład jazdy:
- Jakie funkcje oferuje aplikacja Kaeśka poza zakupem biletów?
- Jakie ograniczenia dotyczą promocji na przejazdy za złotówkę w Kolejach Śląskich?
- Jakie miejsca można odwiedzić pociągami Kolei Śląskich w trakcie ferii zimowych?
Promocyjne ceny biletów
Wspólnie z Kolejami Śląskimi regularnie korzystamy z takich okazji jak ferie czy wakacje, aby promować transport kolejowy wśród najmłodszych pasażerów – mówił na Grzegorz Boski, wicemarszałek Województwa Śląskiego.
Oferta nie jest limitowana, więc można kupić nieograniczoną liczbę biletów promocyjnych. Przejazdy za złotówkę obowiązują we wszystkich pociągach Kolei Śląskich z wyjątkiem odcinka transgranicznego między Chałupkami a Bohuminem.
Warto pamiętać, że promocja dotyczy dzieci od czwartego roku życia, bo młodsze korzystają z ulgi ustawowej 100 proc. i ich przejazd zawsze jest nieodpłatny.
Pociągiem od najmłodszych lat
Ferie zimowe to doskonały czas na odkrywanie malowniczych zakątków województwa śląskiego i okolic z rodziną i bliskimi. Pociągami Kolei Śląskich dotrzemy między innymi do Wisły, Ustronia, Zwardonia, Zakopanego i na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Koleje Śląskie coraz częściej są wybierane także, jako pierwszy etap dalekich podróży dzięki połączeniu z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach.
– Wspólnie z Kolejami Śląskimi regularnie korzystamy z takich okazji jak ferie czy wakacje, aby promować transport kolejowy wśród najmłodszych pasażerów – mówi Grzegorz Boski, wicemarszałek Województwa Śląskiego.
Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich dodaje, że w 2024 roku z przejazdów za 1 zł w trakcie ferii skorzystało blisko 113 tys. pasażerów.
Rodzinne podróże przez cały rok
Koleje Śląskie rodzinne przejazdy pociągami promują nie tylko w ferie. Dzięki całorocznej ofercie „Rodzina” rodzice podróżujący z dziećmi do 16. roku życia mogą kupować bilety z 30-procentową zniżką.
Szczegóły i regulamin ofert jest dostępny na stronie www.kolejeslaskie.pl w zakładce „Dla Podróżnych”.
Promocyjny bilet Kolei Śląskich będzie można kupić od 10 lutego w aplikacji Kaeśka i w kasach biletowych lub w dniu wyjazdu u drużyny konduktorskiej. Podczas podróży trzeba mieć przy sobie ważny dokument uprawniający do ulgowego przejazdu, np.: legitymację szkolną lub legitymację dziecka z niepełnosprawnością, a w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym dowolny dokument potwierdzający wiek.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Oferta nie jest limitowana, więc można kupić nieograniczoną liczbę biletów promocyjnych i warto pamiętać, że promocja dotyczy dzieci od czwartego roku życia, bo młodsze korzystają z ulgi ustawowej 100 proc. i ich przejazd zawsze jest nieodpłatny.
Nowa aplikacja Kolei Śląskich
Kaeśka zadebiutowała razem z nowym rokiem. Z nowej aplikacji mobilnej Kolei Śląskich można korzystać na telefonach i tabletach z systemami iOS oraz Android. W sklepach App Store i Google Play, gdzie jest dostępna bezpłatnie, oceniono ją średnio na – odpowiednio – 3,8 i 3,9 w skali od 1 do 5.
Udany debiut
Pierwsze wyniki aplikacji cieszą władze województwa śląskiego. – Tak udany debiut to znak, że Koleje Śląskie udostępniły pasażerom dopracowaną platformę. Sukces to także efekt 30-proc. zniżki na zakup biletów oferowanej w aplikacji – mówi Grzegorz Boski, wicemarszałek Województwa Śląskiego.
Dzięki aplikacji Kaeśka można nie tylko kupować bilety, ale również generować faktury i dokonywać zwrotów niewykorzystanych biletów. Można również wyszukać konkretne połączenia kolejowe – te bezpośrednie i te z przesiadkami oraz dowiedzieć się jak skorzystać z Zastępczej Komunikacji Autobusowej, jeśli okaże się to konieczne.
Pobierają Kaeśkę i zakładają konta użytkownika
– Ze sklepu App Store aplikację pobrano już na 6,8 tys., a z Google Play na 13,4 tys. urządzeń. 12,8 tys. osób zdecydowało się na utworzenie kont użytkowników w aplikacji – wylicza Tomasz Niedziela, wiceprezes ds. handlowych Kolei Śląskich.
Najczęściej wybieranymi biletami były jednorazowe: w jedną stronę oraz tam i z powrotem, bilet liniowy na trasie Katowice – Tychy Lodowisko, a także bilet miesięczny imienny. Pasażerowie korzystający z aplikacji najczęściej wsiadali do pociągów na stacjach Katowice (6,5 tys.), Gliwice (2,4 tys.) i Zawiercie (1,2 tys.).
Pierwsza aktualizacja
Koleje Śląskie wydały pierwszą aktualizację aplikacji i już przygotowują kolejną. Zgodnie z uwagami pasażerów poprawiono m.in. obsługę ekranu wyboru pasażerów na mniejszych urządzeniach, odświeżono ekran główny aplikacji i poprawiono wyświetlanie listy ulg w biletach sieciowych.
– Jesteśmy wdzięczni za wszelkie uwagi. Użytkownicy Kaeśki cały czas mogą wysyłać swoje spostrzeżenia na adres: [email protected] – zachęca Tomasz Niedziela.
Komentarze