Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Feniksy do naprawy. Polregio konsultuje

inforail
16.08.2024 15:45
0 Komentarzy

Polregio planuje przeprowadzić procedurę przetargową na wykonanie prac przeglądowo – naprawczych czterech elektrycznych zespołów trakcyjnych typu EN57FPS,w tym prac stałych zakresu oraz prac dodatkowych.

Dlatego ogłasza Wstępne Konsultacje Rynkowe mające na celu pozyskanie informacji, w zakresie niezbędnym do przygotowania postępowania oraz aktualne rozeznanie rynku w tym zakresie.

Spis treści:

  1. Jakie korzyści przyniesie przeprowadzenie przeglądów i napraw elektrycznych zespołów trakcyjnych typu EN57FPS dla Polregio i pasażerów korzystających z tych pojazdów?
  2. Jakie są największe wyzwania techniczne związane z realizacją prac dodatkowych, które wykraczają poza stały zakres naprawy, i jak mogą one wpłynąć na czas realizacji projektu?
  3. Jakie kryteria będą brane pod uwagę przy ocenie ofert w procedurze przetargowej oraz jak Polregio planuje zapewnić zgodność wykonanych prac z wymaganiami technicznymi i normami jakościowymi?
Polregio planuje przeprowadzić procedurę przetargową na wykonanie prac przeglądowo - naprawczych czterech elektrycznych zespołów trakcyjnych typu EN57FPS,w tym prac stałych zakresu oraz prac dodatkowych.
EN57FPS

Zakres prac

W zakres naprawy w poziomie utrzymania P4 EZT wchodzi zespół czynności niezbędnych do uzyskania stanu technicznego i parametrów technicznych określonych w Dokumentacji Systemu Utrzymania (DSU), Dokumentacji Techniczno – Ruchowej (DTR) oraz przywołanych w dokumentach w ust. IV dla EZT typu EN57FPS.

Stały zakres naprawy – jest to obowiązkowy zakres prac, wykonywany na wszystkich pojazdach podczas każdej naprawy, określony Dokumentacji Systemu Utrzymania (DSU) elektrycznego zespołu trakcyjnego typu EN57FPS oraz Dokumentacji Techniczno-Ruchowej (DTR) oraz inne prace zaliczone przez Zamawiającego do stałego zakresu. Zamawiający wymaga, aby w trakcie napraw w ramach prac stałego zakresu (poza pracami wynikającymi z DSU), Wykonawca wykonał następujące czynności:

1) naprawy lub wymiany połączeń klejonych tzw. SIKA na zewnątrz pojazdu (przywrócenie estetyki i szczelności),

2) naprawy lub wymiany połączeń klejonych wykładziny podłogowej wewnątrz pojazdu,

3) regeneracji foteli znajdujących się w kabinie maszynisty (maszynisty i pomocnika maszynisty),

4) oczyszczenia i regeneracji podestów wejściowych drzwi odskokowo przesuwnych,

5) naprawy sprzęgu krótkiego (międzywagonowego),

6) wykonania wyprawek malarskich (zarysowania, korozja, ślady po graffiti itp.) zgodnie z kartami UIC 842-5 – „Wykonawcze warunki techniczne dotyczące zabezpieczenia antykorozyjnego oraz malowania wagonów i pojazdów trakcyjnych” oraz UIC 842-6 – „Warunki techniczne kontroli jakości systemów malowania pojazdów kolejowych”, zmiana malatury na obowiązującą w POLREGIO S.A.

7) nanoszenia powłoki lakierniczej „antygraffiti” na całym pudle (wymagania – PN-EN 45545-2:2021-01),

8) wykonania badań TDT zbiorników powietrznych (próba ciśnieniowa),

9) wyklejania kalkomanią wewnętrzną i zewnętrzną.

3. Podczas wykonywania prac stałego zakresu, o którym mowa w ust. 2, Wykonawca zobowiązany jest do wymiany na nowe wszystkich elementów uznanych zgodnie z umową za normalia, wykonania wszystkich badań i prób (w tym również prób ciśnieniowych zbiorników powietrza) przewidzianych w okresie realizacji zamówienia w obowiązujących przepisach, instrukcjach i dokumentach, a w szczególności badań polegających na przeprowadzeniu rewizji wewnętrznej zbiorników sprężonego powietrza wraz z wykonaniem próby szczelności zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie projektowania, wytwarzania, eksploatacji, naprawy i modernizacji specjalistycznych urządzeń ciśnieniowych.

Prace dodatkowe są to prace wykraczające poza stały zakres naprawy poziomu utrzymania P4, czyli prace konieczne do wykonania naprawy dla uzyskania stanu technicznego określonego w DSU i innych dokumentach, lecz nie występujące we wszystkich pojazdach, umożliwiających wystawienie przez komisarza odbiorczego przywrócenia do eksploatacji pojazdu. Konieczność wykonania tych prac wymaga zatwierdzenia przez komisarza odbiorczego i akceptacji zamawiającego.

Terminy realizacji wynoszą:

▪ 120 dni (kalendarzowych) – liczonych od dnia przekazania dwóch pierwszych pojazdów do naprawy.

▪ 180 dni (kalendarzowych) – liczonych od dnia przekazania dwóch kolejnych pojazdów do naprawy.

▪ 15 dni (roboczych) na przedstawienie do akceptacji Zamawiającemu opracowanej dokumentacji Warunków Technicznych Wykonania i Odbioru i instrukcje badań nieniszczących (NDT) dla każdego pojazdu osobno.

▪ Łączny czas obowiązywania umowy wynosi 240 dni od dnia udzielenia zamówienia.

Zgłoszenia można przesyłać do 21 sierpnia 2024 roku.

Komentarze