Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Dodatkowe postoje pociągów PKP IC w kujawsko-pomorskim. Ale mało

inforail
13.04.2021 09:45
0 Komentarzy

Wiceminister Andrzej Bittel, odpowiadając na interpelację poselską, przekazał informacje w sprawie zapowiadanych, dodatkowych połączeń kolejowych PKP Intercity na terenie woj. kujawsko-pomorskiego.

Podał, że jako Pełnomocnik Rządu do spraw przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu skierował do Pana Marszałka pismo w sprawie podjęcia przez władze województwa kujawsko-pomorskiego działań mających na celu przywrócenie połączeń kolejowych. Z uwagi na brak reakcji władz województwa na pismo dotyczące niepogłębiania wykluczenia komunikacyjnego, Ministerstwo Infrastruktury jako organizator przewozów wraz z PKP Intercity jako operatorem wprowadziło dodatkowe postoje pociągów międzywojewódzkich na wybranych stacjach w ramach uzupełnienia oferty przewozowej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, od zastępczego rocznego rozkładu jazdy ważnego od 14 marca br.

Dodatkowe postoje

Dodatkowe postoje zostatały zarządzone na stacji Czerniewice dla pociągów IC 15106/51106 „Brda” oraz IC 1530/5130 „Kujawiak” relacji Warszawa Wschodnia – Bydgoszcz Gł. – Warszawa Wsch. Wprowadzono także dodatkowe zatrzymania na stacji Warlubie dla pociągu IC 5700/7500 „Bałtyk” relacji Gdynia Gł. – Poznań Gł. – Gdynia Gł. oraz dla pociągu IC 5600 „Pomorzanin” relacji Gdynia Gł. – Wrocław Gł.

Reasumując dodatkowe postoje są, ale jest ich mało i na pewno nie załatwiają problemu z brakiem połączeń w regionie.

Andrzej Bittel przypomniał, że minister właściwy do spraw transportu jest organizatorem międzywojewódzkich i międzynarodowych przewozów pasażerskich. Organizuje i koordynuje przejazdy pociągów na głównych ciągach komunikacyjnych. Natomiast za organizację przewozów na terenie województw odpowiadają marszałkowie województw. W analizowanym przypadku organizatorem przewozów jest Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Komentarze