Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Budowa na Niedźwiadku wystartowała

inforail
09.11.2010 20:25
0 Komentarzy
Rozpoczęła się budowa węzła komunikacyjnego Ursus Niedźwiadek. W jego skład, oprócz istniejącej już pętli autobusowej, wejdzie parking „Parkuj i Jedź”oraz przystanek kolejowy i wygodne przejście dla pieszych pod torami kolejowymi. Cały kompleks zacznie działać w 2012r.
„Ta inwestycja –poza znaczeniem lokalnym –jest również potwierdzeniem mojego całościowego myślenia o polityce transportowej Warszawy. To dziedzina, którą od początku swojej kadencji traktuję priorytetowo. Uważam, że kolej jest bardzo ważnym elementem komunikacji miejskiej i bez niej trudno mówić o integralności systemu transportowego. Dlatego rozwijam transport szynowy.”–powiedziała Prezydent m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Przypomniała, że po Warszawie kursują trzy linie SKM zamiast jednej, podpisaną umowę na zakup 13 nowych składów, które będą obsługiwały czwartą linię łączącą lotnisko z centrum Warszawy, ponad 200 biletomatów i rozszerzający się zasięg wspólnego biletu – obejmującego już całą Warszawę i 29 gmin podwarszawskich.
Ruszyła budowa przystanku na Niedźwiadku
„Jeszcze w tym roku SKM ogłosi przetarg na 6 dodatkowych składów SKM, które zostaną skierowane na najbardziej oblegane trasy. Jest więc nadzieja, że użytkownicy tych tras odczują znaczącą poprawę jakości podróży.”–dodała Prezydent m.st. Warszawy. Nowe składy zaczną kursować od nowego rozkładu 2012 roku.
Parking „Parkuj i Jedź”powstanie przy ul. Orląt Lwowskich, na wysokości istniejącej pętli autobusowej. Na trzech poziomach będzie 356 miejsc parkingowych, z czego 8 miejsc będzie przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Umowa na budowę, z wybraną w przetargu firmą Warbud, została podpisana w połowie września bieżącego roku. Przy przejściu podziemnym znajdzie się również 120 miejsc dla rowerów. Od strony ul. Orląt Lwowskich zaplanowano 100 zadaszonych miejsc dla rowerów. 20 miejsc znajdzie się od strony ul. Krawczyka, po drugiej stronie torów. 
Przejście podziemne i peron przystanku będą budowane jednocześnie. W ramach inwestycji przebudowany zostanie również układ torowy. Na budowę przejścia zostało wydane, w sierpniu bieżącego roku, prawomocne pozwolenie na budowę. Gotowy jest także projekt porozumienia o wspólnej inwestycji, które zostanie zawarte między ZTM a spółką PKP PLK. We wrześniu br. Rada m.st. Warszawy podjęła też uchwałę o pozyskaniu i przekazaniu do Polskich Linii Kolejowych terenów niezbędnych do realizacji tej inwestycji.
Obecnie w trakcie wydawania jest decyzja o lokalizacji linii kolejowej. ZTM czeka także na pozwolenie na budowę tej linii, która będzie budowana w trybie specustawy. Niezbędna dokumentacja jest w końcowej fazie przygotowania przez PLK. W Warszawie działa już siedem parkingów Parkuj i Jedź, które oferują kierowcom w sumie prawie 2,6 tys. miejsc parkingowych. Ósmym parkingiem oddanym do użytku, w połowie 2011 r., będzie postój w al. Krakowskiej. Kolejny oddany będzie parking przy przystanku SKM w Wawrze (pod koniec 2011 r.). Parking w Niedźwiadku będzie dziesiąty. Zaawansowane są również prace przy projektowaniu parkingu przy przystanku SKM w Rembertowie.
Ruszyła budowa przystanku na Niedźwiadku
Obecnie w Warszawie działa już siedem parkingów Parkuj i Jedź, które oferują kierowcom w sumie prawie 2,6 tys. miejsc parkingowych. Ósmym parkingiem oddanym do użytku, w połowie 2011 r., będzie postój w al. Krakowskiej. Kolejny oddany będzie parking przy przystanku SKM w Wawrze (pod koniec 2011 r.). Parking w Niedźwiadku będzie dziesiąty. Zaawansowane są również prace przy projektowaniu parkingu przy przystanku SKM w Rembertowie.
W ciągu ostatnich czterech lat zadowolenie warszawiaków z funkcjonowania komunikacji miejskiej znacząco wzrosło. Działania, które doprowadziły do poprawy standardów funkcjonowania transportu publicznego w latach 2007 – 2010, to m.in. inwestycje w nowoczesne środki transportu (autobusy, tramwaje, metro i SKM), jak również rozwiązania ułatwiające warszawiakom korzystanie z komunikacji miejskiej (m.in. nowe biletomaty, zróżnicowane bilety, planowanie podróży przez internet). Równie ważne są udogodnienia, które przyczyniły się do rozładowania ruchu na ulicach Warszawy (nowe buspasy, parkingi „Parkuj i Jedź”). I najważniejsze: zakończenie budowy I linii metra i rozpoczęcie budowy drugiej.

Komentarze