Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

9 producentów w walce o push&pulle dla PKP Intercity

inforail
19.08.2021 08:45
0 Komentarzy
PKP Intercity podały listę producentów, którzy złożyli wnioski o dopuszczenie do udziału w dialogu technicznym, przedmiotem którego jest dostawa 38 siedmiowagonowych składów piętrowych typu push-pull wraz z 45 lokomotywami wielosystemowymi oraz świadczeniem usług utrzymania lokomotyw wielosystemowych.

To:

1. Newag S.A.

2. Stadler Polska Sp. z o.o.

3. H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.

4. Siemens Mobility Sp. z o.o.

5. Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A.

6. CRRC Zhuzhou Locomotive Co. Ltd, Chińska Republika Ludowa

7. CRRC ZELC Verkehrstechnik GmbH, Austria

8. Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o.

9. SKODA TRANSPORTATION a.s., Czechy

W ramach dialogu uczestnicy poproszeni zostali o wypełnienie „Ankiety uczestnika dialogu technicznego na dostawę 7-wagonowych składów piętrowych typu push-pull wraz z lokomotywami wielosystemowymi”, opracowanej przez zamawiającego. Przed terminem odesłania ankiety Zamawiający udzielił następujących informacji uczestnikom:

1. wskazał maksymalną liczbę wagonów jakie może liczyć skład podając, że zakładana maksymalna konfiguracja to 10 wagonów środkowych oraz 1 wagon sterowniczy, w sumie 11 wagonów o długości całkowitej około 300 m;

2. podał, że przy dokonywaniu analizy harmonogramu dostaw oraz przepływu gotówki należy przyjąć, że przyszłe zamówienia będzie dotyczyć 38 składów bazowych 7-wagonowych (wagon sterowniczy i 6 wagonów środkowych) oraz 45 lokomotyw, przy pełnej konfigurowalności składów poprzez skracanie bądź wydłużanie składu bazowego o wagony środkowe z innych składów bazowych.

Ankietę odesłali:

1. Newag S.A.

2. Stadler Polska Sp. z o.o.

3. H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.

4. Siemens Mobility Sp. z o.o.

5. Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A.

6. Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o.

7. SKODA TRANSPORTATION a.s.

O zamówieniu

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 38 siedmiowagonowych składów piętrowych typu push-pull wraz z 45 lokomotywami wielosystemowymi oraz świadczenie usług utrzymania technicznego lokomotyw.

Pojazdy mają być dostosowane do prędkości 200 km/h. Pociągi zestawione z piętrowych wagonów planowane są do obsługi połączeń międzyaglomeracyjnych, takich jak np. Warszawa-Łódź czy Kraków-Katowice. W każdym ze składów planowana jest przestrzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Pierwszym etapem ogłoszonego postępowania jest składanie do 10 sierpnia 2021 roku wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Następnie przeprowadzony zostanie dialog konkurencyjny z wykonawcami zaproszonymi do udziału w postępowaniu, którzy spełnią warunki udziału w postępowaniu określone w ogłoszeniu o zamówieniu. Dialog będzie prowadzony do momentu, w którym Spółka będzie w stanie określić rozwiązania najbardziej spełniające jej potrzeby. O jego zakończeniu PKP Intercity niezwłocznie poinformuje uczestniczących w nim wykonawców. Następnie przewoźnik, wzbogacony o informacje pozyskane w trakcie dialogu, opracuje specyfikację warunków zamówienia i zaprosi wykonawców uczestniczących w dialogu do składania ofert. Kolejnym krokiem będzie wybór najkorzystniejszej oferty i udzielenie zamówienia wykonawcy wybranemu w oparciu o kryteria oceny ofert określone w specyfikacji warunków zamówienia.

Harmonogram zakłada zaproszenie do składania ofert w ostatnim kwartale 2021 roku. Rozstrzygnięcie postępowania wstępnie planowane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Komentarze