Ziutkiem przez Lublin. Zabytkowe autobusy i trolejbusy na linii sezonowej
6 lipca Lublin uruchomił turystyczną linię komunikacji miejskiej, która będzie kursować do 31 sierpnia.
Dwa pojazdy – autobus Ikarus 280.26 i trolejbus ZIU 9UP, pieszczotliwie zwany Ziutkiem – będą przewozić pasażerów po mieście, zapewniając wyjątkowe wrażenia i historie opowiadane przez przewodników.
Spis treści:
- Jakie są godziny odjazdów zabytkowych pojazdów na linii turystycznej w Lublinie?
- Jakie zabytki i historyczne miejsca można zobaczyć podczas przejazdu zabytkowym autobusem lub trolejbusem?
- Gdzie można zakupić bilety na przejazd linią turystyczną „Poznaj Lublin”?
Tylko w soboty
6 lipca na lubelskie ulice wróciła linia turystyczna „Poznaj Lublin”, w ramach której chętne osoby będą mogły wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem zabytkowym autobusem lub trolejbusem. Na wspólne zwiedzanie Lublina zaprasza Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
W tym roku wakacyjne przejazdy obsługiwać będą dwa zabytkowe autobusy i jeden zabytkowy trolejbus: dobrze znany lublinianom Gutek, czyli Jelcz 272 Mex, Ikarus 280.26 oraz trolejbus Ziutek, czyli ZIU 9UP. Przejazdy odbywać się będą dwukrotnie w każdą sobotę wakacji (od 6 lipca do 31 sierpnia) o 15.00 oraz 16.00, a każda przejażdżka potrwa ok. godziny. Zwiedzając Lublin z pokładu zabytkowego pojazdu, będzie można zobaczyć wiele zabytków oraz ważnych historycznie miejsc. Podczas każdego przejazdu pasażerom towarzyszyć będzie przewodnik, który podzieli się z nimi ciekawymi historiami o Lublinie i mijanych obiektach. Bilety można będzie można nabyć od 1 czerwca w Centrum Inspiracji Turystycznej na ul. Jezuickiej 1/3 lub online na stronie przewodnik.lublininfo.com. W tych miejscach można również znaleźć informację, w jakim terminie kursuje dany pojazd i kto będzie przewodnikiem.
Jak w roku ubiegłym, linia „Poznaj Lublin” to wspólny projekt Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin, Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Lublin.
Harmonogram spacerów oraz przejazdów zabytkowym taborem miejskim, a także wszelkie informacje oraz ceny biletów dostępne są na stronie przewodnik.lublininfo.com.
Komentarze