Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Świdnica zamawia ładowarki do autobusów elektrycznych

infobus
23.11.2024 13:00
0 Komentarzy

Gmina Miasto Świdnica ogłosiła przetarg nieograniczony, którego przedmiotem jest zakup i montaż towarzyszącej infrastruktury ładowania autobusów elektrycznych

Chodzi o ładowarki typu plug-in wraz z budową niezbędnej sieci elektroenergetycznej. Zamówienie ma dofinansowanie dotacją z NFOŚiGW z projektu w ramach programu priorytetowego NFOŚiGW „Zielony transport publiczny (Faza II)”.  Inwestycja ma być zakończona do 15 maja 2025 roku.

Spis treści:

  1. Ile ładowarek i punktów ładowania przewiduje zamówienie ogłoszone przez Gminę Miasto Świdnica?
  2. Jakie są wymagania dotyczące mocy i czasu ładowania dla stacjonarnych ładowarek plug-in?
  3. Jakie trzy kryteria będą brane pod uwagę przy ocenie ofert w przetargu?
Świdnica zamawia ładowarki do autobusów elektrycznych
Świdnica zamawia ładowarki do autobusów elektrycznych

Ładowarki stacjonarne

Zamówienie obejmuje zakup, dostawę, niezbędne prace budowlane zgodne z pozwoleniem na budowę i montaż 6 stacjonarnych ładowarek 2 stanowiskowych (2 wyjściowych) plug-in, co stanowi 12 punktów ładowania pojazdów elektrycznych wyposażonych w dwa złącza CCS każda. Ładowarki mają pracować w trybie zintegrowanym (dwustanowiskowo) z możliwością ładowania prądem stałym i mocą (2x 75 kW) lub (1×150 kW). Oznacza to możliwość przełączania mocy na jedno gniazdo 75/150 kW. Zamawiający zakłada, że przy użyciu 1 ładowarki będzie możliwe pełne naładowanie baterii w 2 autobusach jednocześnie w przeciągu 5 godzin (ładowaniem podstawowe) lub ładowanie prądem (mocą) 150 kW  zapewniające pełne naładowanie magazynu energii w 1 autobusie w czasie nie dłuższym niż 2,5 godziny. Wskazane czasy ładowania odnoszą się do baterii o pojemności 376 kWh.

Dodatkowo w ramach realizacji przedmiotu zamówienia wykonawca ma przeprowadzić niezbędne prace budowlane, posadowić ładowarki w miejscu wskazanym w dokumentacji technicznej, a następnie podłączyć je do sieci niskiego napięcia i uruchomić (w tym przeprowadzić pełną integrację systemów komunikacji ładowarek z autobusami EV).

Warunki przetargu

Otwarcie ofert odbędzie się 19 grudnia. Zamawiający wyróżnił trzy kryteria oceny ofert: cenę (60%), okres gwarancji na stację plug-in stacjonarną (30%), okres gwarancji na infrastrukturę towarzyszącą (10%).

Przetarg można śledzić na stronie: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1014938

Komentarze