PKS Nova się zmienia – konkurs na nowy wygląd autobusów i nie tylko
PKS Nova, regionalny przewoźnik z województwa podlaskiego, ogłosił konkurs na nowy wygląd swoich autobusów.
To część szeroko zakrojonych zmian, które spółka wdraża w celu modernizacji usług i dostosowania ich do oczekiwań pasażerów. Ostatnia zmiana identyfikacji wizualnej PKS Nova miała miejsce w 2017 roku, kiedy przewoźnik powstał z połączenia czterech podlaskich spółek PKS.
Rozkład jazdy:
- Do kiedy pasażerowie mogą głosować na nowe logo i wygląd autobusów PKS Nova?
- Jakie innowacje PKS Nova wdraża w ramach modernizacji usług?
- Z jakimi problemami boryka się PKS Nova?
Nowe logo
PKS Nova postanowiła zaangażować pasażerów w wybór nowego projektu oklejenia autobusów. Spółka przygotowała trzy propozycje graficzne, a decyzję pozostawiła podróżnym, którzy mogą oddawać głosy do 14 lutego 2025 roku. Głosować w komentarzach można na https://www.facebook.com/PKSNOVASA
Generalnie w ostatnim czasie - pod nowym kierownictwem - PKS Nova stawia na modernizację. W planach jest zakup 8 autobusów elektrycznych, które obsłużą trasy m.in. Suwałki – Białystok, Hajnówka – Czeremcha czy Ciechanowiec – Bielsk Podlaski. W grudniu 2024 roku spółka wzbogaciła flotę o 5 nowoczesnych autobusów marki Isuzu, które kursują na podlaskich trasach w ramach wynajmu długoterminowego.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
W grudniu 2024 roku uruchomiono aplikację „Kiedy Przyjedzie”, umożliwiającą śledzenie rzeczywistego czasu przyjazdu autobusów. Na wybranych dworcach wprowadzono bezpłatne Wi-Fi oraz systemy muzyczne. Spółka planuje wdrożenie nowoczesnego systemu zarządzania flotą, który najpierw będzie testowany na trasie Białystok – Supraśl.
W styczniu 2025 roku PKS Nova rozpoczęła kampanię zwiększającą bezpieczeństwo pieszych – w wybranych autobusach rozdawane są bezpłatne elementy odblaskowe. Akcja jest realizowana we współpracy z policją i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.
Wyzwania i przyszłość
Jednak oprócz innowacji, PKS Nova zmaga się również z problemami – ograniczeniem kursów w niektórych regionach z powodu trudności finansowych i zakończenia współpracy z samorządami. Jednak i na tym froncie są też dobre wieści – po rozmowach w dniu 6 lutego z marszałkiem województwa Łukaszem Prokorymem oraz przedstawicielami władz lokalnych udało się utrzymać połączenie Sejny – Augustów (dalej Białystok).
Komentarze