Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Kto autobusowo zyskuje na bankructwie Van Hool? Yutong

infobus
08.08.2024 13:01
0 Komentarzy

Qbuzz od 15 grudnia 2024 roku będzie obsługiwał region Zuid-Holland Noord w Holandii. Do obsługi tego regionu przewoźnik zamówił  wcześniej (marzec 2023 r.) 15-metrowe e-busy Van Hool.

Wobec tego, że Van Hool ogłosił upadłość, pojazdy te zostaną zastąpione autobusami Yutong.

Spis treści:

  1. Co się stanie z zamówionymi autobusami Van Hool dla przewoźnika Qbuzz po ogłoszeniu upadłości przez tę firmę?
  2. Ile e-busów Yutong zamówił przewoźnik Qbuzz i jakie są plany dotyczące dalszych zakupów?
  3. Jakie nowoczesne funkcje i udogodnienia będą posiadały nowe autobusy Yutong, które trafią do Qbuzz?

Yutong zamiast Van Hool

Pod ten kontrakt, Qbuzz zamówił 50 sztuk e-busów Yutong U15. Jeśli autobusy Yutong sprawdzą się, przewoźnik planuje zakupy kolejnych autobusów u chińskiego producenta.

Van Hool ogłosił plan zaprzestania produkcji autobusów miejskich (i przeniesienia działalności do Macedonii) 11 marca 2024 r. Niedługo potem, bowiem 8 kwietnia ogłoszono jego upadłość. W sprawie Van Hool, oferta VDL została wybrana przez syndyków jako najlepiej zapewniająca ciągłość działania spółki.

Yutongi dla Qbuzz

Nowe pojazdy będą posiadały obrotowy i automatycznie regulowany fotel kierowcy z dwoma podłokietnikami i trzypunktowymi pasami bezpieczeństwa. Fotel będzie również wyposażony w pakiet do chłodzenia i ogrzewania. Lusterka zewnętrzne zastąpione zostaną przez kamery z obiektywami szerokokątnymi. W razie potrzeby technologie ADAS będą wspierać kierowcę sygnałami akustycznymi i wizualnymi.

Autobusy Yutong o długości 15 metrów, które zostaną wprowadzone na rynek przez Qbuzz, będą miały szerokie przejście i siedzenia z dodatkową przestrzenią na nogi. Do dyspozycji pasażerów będą składane stoliki z wygodnymi uchwytami na kubki. W zagłówkach znajdują się uchwyty na telefon komórkowy z ładowarkami indukcyjnymi. Będą też gniazda USB. Dzięki dużej przepustowości Wi-Fi, podróżni będą mogli pracować, uczyć się, relaksować, oglądać filmy lub słuchać muzyki w ruchu.

Elektrycznie wysuwana platforma dla wózka inwalidzkiego zapewni wygodę zarówno osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim, jak i kierowcy. Z miejsca na wózek inwalidzki można będzie uzyskać bezpośrednie połączenie głosowe z kierowcą. Autobusy będą wyposażone w dedykowany system nagłaśniający (AVAS), dzięki któremu pasażerowie znajdujący się na zewnątrz (poza autobusem) będą mogli usłyszeć wolno nadjeżdżający autobus elektryczny.

Komentarze