Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Wrocław: Seminarium „Rowerowe Miasto” (25.03)

infobike
24.03.2010 11:45
0 Komentarzy

W imieniu Parlamentarnej Grupy do spraw Rozwoju Komunikacji i Turystyki Rowerowej oraz Ogólnopolskiej Sieci Organizacji Rowerowych „Miasta dla Rowerów”, zapraszamy na seminarium „Rowerowe Miasto – optymalizacja polityki rozwoju komunikacji rowerowej w mieście przez poszukiwanie efektywnego dialogu społecznego”, które odbędzie się 25 marca br. we Wrocławiu.
Jak napisała w zaproszeniu Ewa Wolak (PO), poseł na Sejm RP: „Seminarium adresowane jest do wszystkich, którym leży na sercu rozwój ruchu rowerowego, a w szczególności do osób zaangażowanych na co dzień w tworzenie, realizację i wspieranie polityki rowerowej na swoim terenie. Podczas seminarium będziecie mieli Państwo okazję zapoznać się z przykładami udanej współpracy władz państwowych i samorządowych z organizacjami społecznymi podczas tworzenia i realizacji polityki transportowej. Zaprezentowane zostaną przykłady Gdańska, Warszawy i Wrocławia – miast odnoszących sukcesy w rozwoju ruchu rowerowego. Prezentacje zakończy dyskusja dająca okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń oraz wspólnego zastanowienia się jak tworząc warunki dla ruchu rowerowego, uniknąć błędów popełnionych wcześniej w innych miastach, których efektem nierzadko było niezadowolenie użytkowników oraz konflikty i napięcia społeczne.
Ponadto, podczas seminarium zaprezentowane zostaną dotychczasowe efekty dialogu pomiędzy posłami Parlamentarnej Grupy Rowerowej, Ministerstwem Infrastruktury oraz organizacjami pozarządowymi sieci „Miasta dla Rowerów”. Proces ten może służyć jako modelowy przykład współpracy międzysektorowej w celu ulepszania przepisów prawnych.
Zaprezentowany zostanie czekający aktualnie na pierwsze czytanie poselski projekt zmian ustawy Prawo o Ruchu Drogowym (druk nr 2771.pdf), dostosowujący polskie przepisy rowerowe do obowiązujących standardów europejskich i Konwencji Wiedeńskiej oraz aktualny stan prac w Ministerstwie Infrastruktury nad „rowerowymi”prawnymi zmianami, które mają za zadanie usunięcie barier prawnych utrudniających budowę dobrej infrastruktury rowerowej w Polsce.
Jesteśmy głęboko przekonani, że przygotowany przez nas program seminarium przyczyni się do wzrostu efektywności Państwa dotychczasowych działań oraz lepszego wykorzystania potencjału tkwiącego w partnerskim dialogu z rowerzystami.”

Komentarze