Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Suwałki: Oznakowania szlaku rowerowego

infobike
09.09.2010 15:09
0 Komentarzy

Powiat Suwalski informuje o ogłoszeniu przetargu na wykonanie oznakowania 2 szlaków turystycznych, samochodowego i rowerowego pn.: FORTYFIKACJE POZYCJI GRANICZNEJ. Przedmiot będzie realizowany w ramach projektu: Oznakowanie obiektów turystycznych euroregionu, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska, Fundusz Małych Projektów. Zakres zadania Szlak rowerowy.
Szlak rowerowy Fortyfikacje pozycji granicznej rozpoczyna się w Dowspudzie, a kończy na trójstyku granic (Wisztyniec) na drodze wojewódzkiej nr 651 Wiżajny-Gołdap. Szlak przebiega po terenie gmin: Raczki, Bakałarzewo, Filipów, Przerośl i Dubeninki. Długość szlaku 63,4 km.
Szlak jest prowadzony istniejącymi drogami, szlak musi być tak wyznakowany, aby umożliwiał jazdę w obu kierunkach. Znaki powinny być umieszczone prostopadle do osi drogi. Na odcinkach szlaków bez skrzyżowań i rozwidleń znaki należy umieszczać w odległości ok. 500 m jeden od drugiego. Znaki szlaków rowerowych wykonane jako tabliczki montuje się na słupkach pod istniejącymi znakami drogowymi. Znaki rowerowe muszą być tak zamontowane, aby nie spowodowało to błędnego odczytania istniejącego już znaku. Nie należy umieszczać tabliczek rowerowych pod znakami określającymi pierwszeństwo na skrzyżowaniu oraz pod znakami zakazu i nakazu. Część znaków zostanie namalowana na przydrożnych drzewach lub innych obiektach. W miejscach, gdzie zupełnie brak istniejących znaków drogowych i drzew należy tabliczki rowerowe umieścić na nowych słupkach metalowych lub drewnianych (zgodnie z opisem w dokumentacji).
Zasady oznakowania. Oznakowanie pionowe zastosować znakami na podkładzie stalowym z folii I generacji. Technologia wykonania lica znaku: trwale przyklejona folia odblaskowa o co najmniej 5-letnim okresie trwałości, na którą metodą sitodruku naniesiono stosowne barwy i symbole, zgodnie z Instrukcją o Znakach Drogowych Pionowych oraz Instrukcją Znakowania Szlaków Turystycznych PTTK, lub malowanie odblaskowe zabezpieczone folią przeźroczystą (nie dopuszcza się plotowanych). Iości, typy i wielkości znaków określone są w dokumentacji szlaku (cz. V opracowania)
W stosunku do posiadanej dokumentacji szlaku rowerowego nastąpi zmiana statusu szlaku z lokalnego na transgraniczny (międzynarodowy). W związku z tym znaki typu R-1, R-1a, R-1b muszą zostać zastąpione znakami typu R-2 i R-2a, z zastosowaniem symbolu szlaku R68. Przy znakach typu R3 należy zastosować herb Powiatu Suwalskiego i logotyp szlaku- symbol schronu (projekt graficzny znaku R3 musi zostać zaapcektowany przez Zamawiającego przed wykonaniem). Przy montażu znaków szlaku rowerowego i samochodowego na słupkach metalowych należy zastosować ich wbetonowanie w podłoże, natomiast przy słupkach drewnianych należy zastosować ich umocnienie poprzez drewnianą porzeczkę oraz wzmocnienie poprzez obłożenie kamieniem polnym. Znaki, zgodnie z dokumentacją, zostaną zamotowane systemem obejm oraz taśmy Bandimex, odpowiednio do typu słupka.
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.powiat.suwalski.pl .

Komentarze