Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Nextbike rozpoczął sezon w 9 miastach. Kolejne już czekają

infobike
04.04.2022 13:15
0 Komentarzy
Białystok, Ciechanów, Kalisz, Katowice, Piotrków Trybunalski, Płock, Sosnowiec, Tychy i Żyrardów – oto miejscowości, w których już od 1 kwietnia wystartują nowe systemy rowerów miejskich zarządzanych przez spółkę Nextbike Polska. 

Wśród mieszkańców tych miast jest ponad 215 tysięcy użytkowników współdzielonych rowerów. Po miesiącach zimowego zastoju Polacy chętnie wskakują na dwa kółka – od otwarcia tegorocznego sezonu rowery wypożyczono blisko 550 tysięcy razy.

Z początkiem kwietnia spółka Nextbike Polska rozpoczyna sezon rowerowy w aż dziewięciu miejscowościach. Jednoślady dostępne będą teraz także w Białystoku, Ciechanowie, Kaliszu, Katowicach, Piotrkowie Trybunalskim, Płocku, Sosnowcu, Tychach i Żyrardowie. To oznacza 3 tysiące dodatkowych współdzielonych rowerów. W sumie blisko 14,5 tysiąca rowerów Nextbike dostępnych jest już dla ponad 6 milionów mieszkańców 22 miejscowości. 

To jednak nie koniec rozwoju infrastruktury rowerowej w polskich miastach. W tym roku firma Nextbike na pewno uruchomi nowe systemy w kilku miejscowościach – dziś wiemy o co najmniej dwóch nowych dla spółki – w Łomży i Chełmie. To znaczy, że w 2022 Nextbike będzie obsługiwać co najmniej 58 miejscowości w Polsce.

Starty kolejnych systemów będą miały miejsce jeszcze w kwietniu, a Nextbike podkreśla, że w tym sezonie dostęp do rowerów miejskich będzie miało ponad 10 mln osób w kraju.

Miasta stawiają na rowery miejskie

Początek tegorocznego sezonu rowerowego to wielki powrót dynamiki roweru publicznego do czasów i poziomów wypożyczeń przed pandemicznych! Od początku marca jednoślady wypożyczono ponad 450 tysięcy razy, a w systemie Nextbike, zaledwie w ciągu miesiąca, zarejestrowało się 25 tysięcy nowych użytkowników. 

Największą popularnością współdzielone rowery cieszą się w Warszawie, w której w ostatnim miesiącu jednoślady wypożyczono ponad 260 tysięcy razy, co stanowi 80% wzrost względem analogicznego okresu w ubiegłym roku. Wartym uwagi jest także fakt blisko 100 tysięcy wypożyczeń w okresie od stycznia do początku marca. 

Użytkownicy Wrocławskiego Roweru Miejskiego, Rowerowego Łódzkiego oraz Lubelskiego Roweru Miejskiego mają dostęp dorowerów Nextbike przez cały rok.

Bikesharing is back! Imponujące wyniki z miesiąca otwarcia pokazują, że bikesharing wrócił w najlepszej odsłonie i formie generując tak duży ruch i zaangażowanie użytkowników jak w najlepszych czasach przed pandemicznych! Bikesharing znów odgrywa wiodącą rolę w obszarze micromobility i swoim misyjnym uzupełnianiu transportu miejskiego – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. 

Szalony wzrost cen paliw oraz coraz większa świadomość i nasze misyjne działania zachęcające do rezygnacji z auta w mieście sprawiły, że dla wielu z nas rowery stały się znów podstawowym wyborem i niezwykle ekonomiczną alternatywą dla samochodów. Współdzielone rowery doceniają również włodarze miast, którzy rozpisują nowe przetargi, aby zapewnić mieszkańcom możliwość korzystania z tego niezwykle ekologicznego środka transportu, a nowe 25 tysięcy użytkowników w niecały miesiąc mówią same za siebie – dodaje.

Rowery Nextbike są codziennie kontrolowane i serwisowane, aby zapewnić bezpieczeństwo ich użytkownikom. Samo wypożyczenie możliwe jest przy pomocy aplikacji mobilnej – po zeskanowaniu kodu QR z naklejki znajdującej się bezpośrednio na rowerze w prosty i szybki sposób można skorzystać z roweru. Dla osób, które nie posiadają aplikacji, podobne możliwości daje terminal znajdujący się na stacji rowerowej, przy którym można się zarejestrować i wypożyczyć jednoślady.

Komentarze