Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Koniec Łódzkiego Roweru Publicznego 2.0. Co się stanie ze środkami na kontach użytkowników?

infobike
05.02.2024 19:15
0 Komentarzy

Dotychczasowa edycja Łódzkiego Roweru Publicznego przechodzi do historii. Pod koniec stycznie miasto rozwiązało umowę z operatorem systemu. W całym mieście trwa demontaż stacji.  Co się stanie ze środkami zgromadzonymi na kontach użytkowników?

Pod koniec stycznia przedstawiciele miasta i środowiska rowerowego w Łodzi ogłosili, że umowa z dotychczasowym operatorem została zerwana (pisaliśmy o tym tutaj). Potwierdziły to również wyniki głosowania zespołu ds. mikromobilności, podczas którego nikt nie zgłosił zarówno sprzeciwu, jak i głosu wstrzymującego. 

Pierwsze dni lutego to ostatnie dni z dotychczasowymi rowerami, oraz systemem, który w Łodzi był obecny od połowy 2021 roku.

Jak otrzymać pieniądze zgromadzone na koncie Łódzkiego Roweru Publicznego?

Na oficjalnej stronie ŁRP-u zerwanie umowy przedstawia się jako „dojście do porozumienia”. 

Operator drugiej edycji Łódzkiego Roweru Publicznego demontuje stacje w całej Łodzi Szanowni Użytkownicy, w wyniku dialogu Operatora Łódzki Rower Publiczny (Homeport Polska) z Zamawiającym ZDiT Łódź doszło do porozumienia w zakresie wcześniejszego zakończeniu projektu ŁRP 2.0. Obecnie trwa demontaż systemu ŁRP 2.0. Wszelkie zwroty środków zgodnie z regulaminem. Dziękujemy Wam za blisko milion wypożyczeni ŁRP 2.0 – czytamy na stronie internetowej lodzkirowerpubliczny.pl.

Dla wszystkich użytkowników, którzy posiadają jeszcze środki najbliższe dni będą kluczowe. Wypłata środków jest możliwa, ale tylko na podstawie przesłanego wniosku.

Łódź Łódzki Rower Publiczny Stacja
Dotychczasowa edycja Łódzkiego Roweru Publicznego przechodzi do historii.

Jak prawidłowo wypełnić wiadomość z prośbą o zwrot środków?

Środki pieniężne podlegające zwrotowi, zwracane są Użytkownikowi w sposób, w jaki nastąpiła ich płatność. Zwrot odbywa się w ciągu 30 dni – czytamy w regulaminie.

Operator na zwrot środków ma 30 dni, od momentu przesłanego wniosku. W przypadku pisemnej rezygnacji wysłanej przez użytkownika na adres e-mail [email protected] należy podać: login użytkownika, imię i nazwisko, adres zamieszkania, e-mail użyty podczas płatności w PayU, numer konta bankowego, kwota niewykorzystanych doładowań

Komentarze