Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Bezpieczne Veturilo i Bemowo Bike

infobike
29.09.2014 15:34
0 Komentarzy

Firma Nextbike Polska, działający na zlecenie warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego operator Veturilo i Bemowo Bike, nawiązał współpracę z City Security, wiodącą firmą sektora ochrony w Polsce. Celem współpracy jest zwiększenie bezpieczeństwa systemu wypożyczalni rowerów miejskich poprzez zapobieganie dewastacji i kradzieży. Kooperacja Nextbike z City Security to odpowiedź na dewastacje czy kradzieże rowerów Veturilo i Bemowo Bike, do jakich sporadycznie dochodzi w całej Warszawie. –„Jesteśmy przekonani, że dzięki tej współpracy poprawi się poziom bezpieczeństwa systemu, z którego korzysta coraz więcej warszawiaków –mówi Tomasz Wojtkiewicz z Nextbike. Współpraca zakłada m.in. dozór i patrolowanie stacji rowerowych Veturilo i Bemowo Bike przez ekipy firmy, jak również podejmowanie przez nie interwencji wobec sprawców dewastacji lub kradzieży rowerów czy osób, które stwarzają takie podejrzenie –włącznie z ich zatrzymaniem i natychmiastowym przekazaniem Policji i Straży Miejskiej. –„Dbając o bezpieczeństwo miejskich rowerów będziemy wykorzystywać naszą wiedzę i doświadczenie w ochronie osób i mienia –także w zapewnianiu bezpieczeństwa obiektów o indywidualnej specyfice. Charakter tego zadania to okazja do zastosowania przez nas unikalnych metod, jakie opracowaliśmy pod kątem tej współpracy –mówi Łukasz Karczewski z zarządu City Security.

veturilo1szysierpnia2kopia_760

City Security wspierać będzie też pracowników operatora w działaniach zwiększających bezpieczeństwo rowerów i stacji rowerowych. Organizować będzie w tym celu między innymi szkolenia z podstaw samoobrony dla pracowników Nextbike zaangażowanych bezpośrednio w obsługę stacji rowerowych. –„Chcemy także zwrócić się do warszawiaków z apelem o włączenie się we współpracę w utrzymaniu bezpieczeństwa rowerów należących do miejskich systemów Veturilo i Bemowo Bike, które służą nam wszystkim. Zachęcamy więc do zawiadamiania nas o każdym przypadku dewastacji czy kradzieży lub próbie ich dokonania –dodaje Łukasz Karczewski. Każdy rower i terminal zaopatrzony będzie w odpowiednią naklejkę, na której znajdować się będzie numer infolinii (tel. 22 628 60 70), gdzie będzie można dokonać zgłoszenia. W bieżącym sezonie funkcjonowania rowerów miejskich w Warszawie zaginione rowery były odnajdywane już 2 500 razy. W tej liczbie ponad 800 przypadków to porzucenia jednośladów na ulicach, klatkach schodowych czy pod blokami. Operator zgłosił na policję już 230 zdarzeń, co zaowocowało ujęciem 40 sprawców, w sprawie których toczą się teraz postępowania. W ciągu ostatnich 2 miesięcy już 3 000 rowerów trafiło do serwisu, który usuwał usterki spowodowane umyślnymi działaniami i wandalizmem. Najwięcej zniszczeń odnotowywanych jest w następujących lokalizacjach: Stalowa, północne i południowe wejście do ZOO, pl. Hallera, Metro Kabaty –Ursynów, Piotra Skargi –Targówek i Książeca/Rozbrat. Największymi obecnie problemami dla obsługi są próby wyrwania rowerów z elektrozamków (dochodzi do zniszczenia roweru i stojaka), sporadyczne, acz dotkliwe kradzieże oraz niepoprawne zwracanie jednośladów na Bemowie.

Komentarze