Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Holenderski Flirt na 150 lat kolei w Siedlcach

inforail
10.10.2016 06:27
0 Komentarzy

Holenderskiego Flirtamogli podziwiać w ostatnią niedzielę mieszkańcy Siedlec, którzy przybyli na tamtejszydworzec, aby świętować 150-lecie kolei w mieście.

9 października 1866 roku po raz pierwszy w Siedlcach pojawiłsię pociąg. W historię kolei w mieście wpisuje się także bez wątpienia Stadler,który ma swoją fabrykę w tym mazowieckim mieście od 10 lat. Nie przeszkodziłoto jednak stać się już największym eksporterem pojazdów kolejowych z Polski.Łącznie do końca września br. wyjechało z siedleckiej fabryki 312 gotowychpojazdów, które trafiły na rynki: polski, węgierski, niemiecki, włoski, holenderskiczy białoruski. O tym co obecnie słychać w Siedlcach poinformujemy na łamachInfoRail w najbliższym czasie. Już teraz możemy jednak zapewnić, że mamy kilkaciekawostek.

Wracając do jubileuszowych obchodów oprócz Flirta nasiedleckim dworcu można było oglądać tabor techniczny PKP PLK oraz PKPEnergetyka. Była też ekspozycja przygotowana przez uczniów miejscowegotechnikum oraz koncert kolejowej orkiestry. Jak wspomnieliśmy historia kolei wSiedlcach sięga XIX w. Krótko po Powstaniu Styczniowym zbudowana została liniakolejowa, która miała służyć przede wszystkim wojsku. Dobre położenie miasta naszlaku warszawsko-terespolskiej kolei i na trakcie brzeskim przyczyniło się doszybkiego jego rozwoju. Niewątpliwie duże znaczenie miała w nim również kolej,która na szczęście cały czas tu dociera. Co więcej linia siedlecka jest jedną zszybszych w naszym kraju. Pozwala to na skuteczne konkurowanie pociągów ztransportem drogowym. Część połączeń z Warszawy do Siedlec obsługuje taborwyprodukowany w zakładzie Stadlera. To Mazowieckie Flirty. Ciche, szybki ikomfortowe.

W historię kolei w mieście doskonale wpisuje się Stadler,który jest obecnie największym pracodawcą w regionie. Zatrudnia ponad 700pracowników. Współpracuje z lokalnymi firmami. 65% dostawców to firmy polskie.W sumie to ponad 2 tysiące przedsiębiorców. Producent rozbudowuje też swojąhalę produkcyjną oraz powierzchnie biurowe. Inwestycje warte 40 mln zł majązostać ukończone w przyszłym roku.

I wreszcie Flirt dla holenderskich kolei, który można byłodosłownie podziwiać w niedzielę. Pojazd ten opisywaliśmy na łamach InfoRail.Szczegóły znajdziecie w poniższym linku.


Komentarze